RADNIČKOM SAMO SET U STAROJ PAZOVI

Odbojkaši Radničkog vezali su i drugi uzastopni poraz u BPŠ Super ligi Srbije, pošto su poklekli na gostovanju do ovoga kola poslednjeplasiranom Jedinstvu iz Stare Pazove – 1:3 (17:25, 20:25, 25:18, 20:25).

Ekipa Željka Vukelića je, čini se, isuviše lako stigla do dva seta prednosti. U prvoj deonici Kragujevčani nisu imali pravog rešenja za raspoloženog Uglješu Pešuta, koji je nanizao četiri poena blokom i dva sa servis linije. Upravo su poeni iz bloka bili presudni da ekipa Jedinstva dobije prvi set sa 25:17.

Drugi set protekao je u potpunoj rezultatskoj kontroli ekipe iz Stare Pazove. Radnički je tek u finišu ove deonice pokušao da uhvati priključak, ali bilo je prekasno. Domaćin je i ovaj period igre rešio u svoju korist rezultatom 25:20 i stekao kapitalnu prednost u setovima.

Početak trećeg seta obeležile su česte promene u vođstvu, da bi pri rezultatu 17:17 na servis liniju stao Nikola Petrović i tu ostao maltene do kraja seta. Dizač Radničkog je vezao četiri asa i ujedno bio najzaslužniji što je njegov tim osvojio ovaj set rezultatom 25:17, i tako smanjio ukupni zaostatak.

Nažalost, ispostavilo se da je ovo bila samo „labudova pesma“ izabranika trenera Ivana Blagojevića na ovom susretu. Ekipa Jedinstva je sigurnom igrom rešila četvrti set u svoju korist sa 25:20 i na taj način se revanširala Kragujevčanima za poraz u „Jezeru“ na premijeri.

U ekipi iz Stare Pazove istakli su se Miloš Nadaždin sa 23 i Uglješa Pešut sa 21 osvojenim poenom, od toga 10 blokom.

Kod Kragujevčana je prednjačio kapiten i korektor Vladimir Jekić sa 23 poena.

JEDINSTVO – RADNIČKI  3:1 (25:17, 25:20, 18:25, 25:20)

STARA PAZOVA
Dvorana:
Hala sportova „Stara Pazova“
Gledalaca: 60
Sudije: A. Popović, S. Kovačević

JEDINSTVO: Mladenović, Stanković 6 (2 asa), Ilinčić (libero), Pešut 21 (3 asa, 10 blk), Radišić 3 (2 blk), Škrbić, Mirković, Roljić 8 (2 asa, 1 blk), Stojsavljević 13 (1 blk), Nadaždin 23 (3 asa, 2 blk). Nisu igrali: Radivojević, Majstorović, Pajić i Paravinja. Trener: Željko Vukelić.

RADNIČKI: Milutinović  3 (1 blk), Goić 8 (4 blk), Petrović 7 (4 asa, 1 blk), Ćirović 11 (2 blk), Jekić 23 (1 blk), Pantelić (libero), Perović 4, Stevanović 5 (2 asa), Krstić 2 (1 as). Nisu igrali: Antić, Vidović, Pantović, Trivunić i Matić. Trener: Ivan Blagojević.

Uprkos ovom porazu, Radnički se i dalje nalazi pri samom vrhu tabele, tačnije na deobi drugog mesta sa subotičkim Spartakom i ekipom Niša, koja svoju utakmicu 10. kola tek treba da odigra.

Seriju od tri uzastopna gostovanja Kragujevčani završavaju narednog vikenda protiv Partizana u Beogradu.