Radnički i dalje u igri

Društvo Sport

Vaterpolisti Radničkog izborili su „majstoricu“.

Nakon poraza u Kragujevcu, u drugom meču polufinalne serije plej-ofa Super lige Srbije, Radnički je na gostovanju ekipi Šapca, pobedio rezultatom 8:5. O finalisti će se zato odlučivati u trećem meču.

Poput prvog meča, i revanš je obilovao neizvešnošću i uzbuđenjima. Kragujevčani ovoga puta nisu dozvolili da im se ponovi loš start, pa su otvorili utakmicu golom Marka Radulovića sa igračem više. Međutim, junak prvog okršaja, Srđan Vuksanović doneo je domaćinu izjednačenje, pa se na kraj prve četvrtine otišlo sa nerešenim rezultatom 1:1.

Na samom startu druge četvrtine Radulović je Kragujevčanima doneo novo vođstvo (2:1), posle čega je nastavljeno sa tvrdim odbranama na obe strane. Minut pre odlaska na odmor Stojanović je ponovo poravnao rezultat, ali su izabranici Uroša Stevanovića ipak ušli u nastavak susreta sa prednošću, pogotkom Nebojše Toholja – 3:2.

Šumadinci su se konačno odlepili početkom drugog poluvremena, kada je najpre pogodio Miloš Miličić, a zatim i Nikola Lukić – 5:2. Nalet gostiju na kratko je prekinuo Repanović, ali je Nikita Krug posle sjajne akcije sa igračem više vratio Radnički na „plus tri“ – 6:3.

Šapčani se nisu predavali, ali su gosti bili neumoljivi. Na startu poslednje deonice Vuksanović je iskoristio igrača više, ali je Lukić vratio Radničkom tri gola prednosti (7:4). Neizvesnost je pokušao da napravi Ognjen Stojanović, međutim, Radulović nije dozvolio Šapčanima da se približe – 8:5.

Treći i odlučujući meč za odlazak u finale Super lige Srbije igra se u sredu 18. maja, na bazenima u Kragujevcu.