RK Radnički: Crveni poraženi u finišu utakmice

Sport

Rukometaši Radničkog su u susretu 23. kola Arkus lige pretrpeli poraz na svom terenu od ekipe Metaloplastike Elixir rezultatom 25:28, poluvreme 17:15 i tako nisu uspeli da im se revanširaju za poraz u jesenjem delu šampionata. Kragujevčani se trenutno nalaze na sedmom mestu sa 24 boda.

Dueli večerašnjih rivala su oduvek obilovali sjajnom, atraktivnom igrom i velikom dozom neizvesnosti na zadovoljstvo ljubitelja rukometa. Kragujevački crveni su u ovaj meč ušli znatno oslablljeni, lišeni pomoći najboljeg strelca Arkus lige Miloša Barudžića, kao i čuvara mreže Ognjena Jovanovića, ali čvrsto rešeni da pokažu zube renomiranom protivniku i osvoje nove bodove. Na samom startu utakmice gosti su stekli početno vođstvo koje je u 8. minutu iznosilo 3:5, a zatim i 4:6. U tim trenucima domaćin ulazi u veliku seriju i odličnom igrom dolazi do plus 3 (9:6, 16.min), što je nateralo stručni štab Šapčana da zatraži minut odmora. Predah im je dao krila da uzvrate istovetno i u 21. minutu povedu rezultatom 9:11. Rolerkoster na parketu SBB hale Jezero se nastavio kada domaćin uzvraća takođe serijom 5:0 i dolazi do 14:11 u 25. minutu. Uspeli su Gostujući rukometaši da se priberu, smanje prednost, ali se na 10-minutni odmor otišlo vođstvom Radničkog 17:15.

Na startu drugog dela igre, domaćin je održavao konstantnu prednost od jednog do dva gola prednosti i čini se držao konce utakmice u svojim rukama. No, širi roster i duža klupa gostiju je počela da daje rezultata od početka 40. minuta, kada ekipe ulaze u rezultatski egal. Sjajno je u tim trenucima branio veteran na golu Radničkog Dejan Zlatanović, koji je do kraja izbrojao 15 odbrana i time sprečio Metaloplastiku da okrene ćurak na svoju vodenicu. Pri rezultatu 25:25 u 53. minutu Kragujevčane je u nameri da povedu sprečio golman gostiju Arsić, koji je sa par odbranjenih zicera ulio sigurnost u svoju ekipu, koja je do kraja utakmice postigla 3 gola i rešila susret u svoju korist konačnim rezultatom 25:28.

Najefikasniji u redovima Radničkog su bili Stefan Stanojev i Boško Stanisavljević sa po 5 pogodaka, dok je kod Šapčana najubojitiji bio Branko Kankaraš sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Branko Kankaraš (Metaloplastika)

RK Radnički – RK Metaloplastika Elixir: 25:28 (17:15)

Kragujevac: SBB Hala Jezero Gledalaca: 100

Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković

Sedmerci: Radnički 3 (2), Metaloplastika 4 (3)

Isključenja: Radnički 14 min, Metaloplastika 8 min

Radnički: Maljević, Grubor 2, Stanisavljević 5, Prodanović 1, Mutavdžić, S. Đerić, Mojsilović, Kasalović 3, Knežević 1, Utvić 4, L. Đerić 4, Stanojev 5, Vasiljević, Ivanović, Zlatanović (15 odbrana, sedmerac).

Metaloplastika: Pavković (2 odbrane), Dodić 2, Jevtić 2, Kankaraš 6, Srdanović 1, Mirković, Milovanović 3, Ivanić 1, Arsić (8 odbrana), Damjanović, Simić 2, Brajović 4, Jovanović 4, Papović 1, Petrović, Dakić 2.

U narednom, 24. kolu, sledeće srede 19. aprila, Radnički putuje u Kać na megdan ekipi Jugovića.