Rukomet – Partizan slavio minimalnim rezultatom nad rukometašima Radničkom u ženskoj konkurenciji Jagodina savladala rukometašice

Rukometaši Radničkog su u sjajnoj utakmici 6. kola plej-ofa Arkus lige poraženi na svom terenu od ekipe beogradskog Partizana rezultatom 24:25, poluvreme 11:13. Radnički se trenutno nalazi na sedmom mestu tabele plej-ofa sa osvojena 3 boda.

Rukometaši Radničkog su u meč sa beogradskim Partizanom ušli čvrsto rešeni da dokažu da na domaćem terenu sa njima nema šale. Iako desetkovani brojnim povredama, frenetičnom borbenošću i angažovanjem u prvih 20 minuta duela su se uspešno nosili sa favorizovanim gostima, koji su u Kragujevac došli u punom sastavu. Čvrsta odbrana potpomognuta i večeras odličnim Gemaljevićem na golu je dugo odolevala naletima gostiju. Partizan u 21. minutu prvi put dolazi do 2 gola prednosti (7:9), no uporni Kragujevčani uzvraćaju serijom 4:0 pogotkom Stošića u 27. minutu prelaze u vođstvo (11:9). Beograđani uzvraćaju istom merom i istovetnom serijom na poluvreme odlaze prednošću 11:13.

Žestoko je krenuo Partizan početkom drugog dela igre, raspucao se mladi Petrić, razbranio se Trnavac i već u 38. minutu dolazi do kapitalne prednosti (13:18). Visoko vođstvo nije obeshrabrilo domaćina, usledila je munjevita serija i za tili čas prednost se istopila na samo gol prednosti (17:18, 42. min). Danak kratke klupe i nemogućnost šire rotacije je uzela danak, tako da Partizan za nepunih 8 minuta vraća najveću prednost (18:23, 50. min).

Majstori drame iz grada na Lepenici izvlače iz sebe poslednje atome snage i u duhu svoje tradicije, utakmicu uvode u neizvesnu završnicu. U poslednji minut, golom Barudžića iz kontranapada se ulazi minimalnim vođstvom gostiju 24:25, što se ispostavilo i krajnjim rezultatom, jer je preostalo premalo vremena za potpuni preokret. Raduje činjenica da su rukometaši Radničkog po ko zna koji put pokazali visok karakter i želju da ne polože oružje pred bilo kojim protivnikom.

U redovima Radničkog tradicionalno najefikasniji je bio Miloš Barudžić sa 7 pogodaka, dok je kod gostiju golgeterski dominirao Aleksa Maksić sa 8 postignutih golova.

Igrač utakmice: Aleksa Maksić (Partizan)

RK Radnički – RK Partizan: 24:25 (11:13)

Kragujevac: SBB hala Jezero. Gledalaca:/
Sudije: Nikola Bakmaz, Branko Radaković
Sedmerci: Radnički 7 (5), Partizan 5 (2)
Isključenja: Radnički 10 min, Partizan 6 min

Radnički: Gemaljević (11 odbrana i 2 sedmerca), Vuković 4, Stošić 2, Mutavdžić 1, Petrović, Dobrosavljević, Barudžić 7, Knežević, Utvić 1, Stevanović, L. Đerić 2, Stanojev 4, Bogdanović 3, S. Đerić.

Partizan: Mihajlov (sedmerac), Dragović, Bajčeta 1, Lasica 3, Grubić 2, Ivanović, Trnavac (9 odbrana i sedmerac), Mandić, Mićić 1, Gudurić, Dimitrijević 2, Maksić 8, Petrić 5, Pižurica 1, Bojanić 2, Nešić.

U narednom, 7. kolu plej-ofa Arkus lige, Radnički putuje u Kostolac gde će ih ugostiti domaćin Rudar.

Šampion savladao oslabljeni Radnički

Rukometašice Radničkog  su u okviru 16. kola Superlige za žene pretrpele poraz na svom terenu od šampiona i odsvajača Kupa Srbije, ekipe Jagodine rezultatom 20:25, poluvreme 10:10. Kragujevčanke se uprkos porazu i dalje nalaze na petom mestu na tabeli sa osvojenih 16 bodova i dve utakmice manje.

Rukometašice Radničkog su u prvom delu šampionata sjajnom igrom iznenadile višestrukog šampiona, ekipu Jagodine i prilično nesrećno izgubile bod. I pre današnjeg susreta se znalo da će im teško poći za rukom da ponove partiju iz Jagodine, jer su na meč izašle poprilično oslabljene, ali su bile čvrsto rešene da što skuplje prodaju kožu. Meč je krenuo prilično neuobičajeno, jer je već u 30. sekundi crnogorska internacionalka iz redova Jagodine Tanja Ašanin zaradila crveni karton zbog nesmotrenog starta, što su igračice Radničkog iskoristile i već u trećem minutu povele rezultatom 2:0, a u osmom na semaforu je stajalo 4:1 za domaćina.

Trgle su se Jagodinke, no karakteristična agresivna odbrana Kragujevčanki im nije davala puno prostora da se razmahnu uz konstantno vođstvo 1 do 2 razlike. Domaćin je pronašao ključ za reprezentativnog golmana Đurašinovićevu, koja u tom periodu nije zabeležila ni jednu odbranu. Ulazak rezervnog golmana Kostićeve i širina klupe gošći je počela da daje rezultat i Jagodinke u 23. minutu dolaze do prvog izjednačenja (8:8), a nedugo zatim i do prvog vođstva (9:10, 26. min). Na veliki odmor se ipak odlazi poravnatim rezultatom 10:10.

Krenula je žestoko Jagodina u drugom delu igre, rešena da što pre napravi bezbednu razliku za nastavak utakmice. Veći izbor igračica i žestok ritam koje su nametnule je urodio plodom. Strpljivom igrom, agresivnom odbranom počinju polako da prave razliku, koja u 44. minutu iznosi 4 gola prednosti (12:16). Probale su sve što je u njihovoj moći rukometašice Radničkog, izvukle poslednji atom snage no u ovakvoj konstelaciji nisu uspele da preokrenu rezultat. U par navrata su došle do minus 2, ali kako je utakmica odmicala, umor je učinio svoje i uz nekoliko tehničkih grešaka uzrokovanih velikom potrošnjom energije, igračice Radničkog su poražene krajnjim rezultatom 20:25.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile  Katarina Stepanović i Ksenija Petrović sa 7 pogodaka, dok je kod gošći najraspoloženija bila  Olivera Vukčević sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Tamara Kostić (Jagodina)

RK Radnički – ŽORK Jagodina: 20:25 (10:10)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca: /
Sudije: Jelena Jakovljević, Vanja Antić
Sedmerci: Radnički 5 (5), Jagodina 4 (4)
Isključenja: Radnički 6 min, Jagodina 10 min

Radnički: Veličković 2, Stojanac, Bjelak, Stepanović 7, Nedeljković, Stošić 1, Blagojević, Hasanović (7 odbrana), Vlašković, Stoiljković 1, Ilić (2 odbrane), Petrović 7, Agatunović 2.

Jagodina: Kostić (12 odbrana), Adžić 4, Ćorović 2, Majkić 4, Bulatović 1, Vukčević 5, Lovrić 1, Jovanović, Raičević 4, Ašanin, Đurašinović, Stojanović, Gojković 4.

Rukometašice Radničkog u sredu 31. marta putuju u Zaječar gde će u odloženoj utakmici 15. kola ukrstiti koplja sa istoimenom ekipom.