Rukometaši Radničkog pobedili ekipu Jugovića u Kaću

Sport

Rukometaši Radničkog su u okviru 24. kola Arkus lige prekinuli niz loših rezultata savladavši na gostovanju u Kaću domaćina, ekipu Jugovića rezultatom 32:27, poluvreme 15:15. Nakon ove runde takmičenja, Kragujevčani se nalaze na sedmom mestu sa 26 osvojenih bodova.

Rukometaši Radničkog su na gostovanje u Kać krenuli sa prevashodnim ciljem da prekinu seriju loših rezultata i vrate se na pobednički kolosek pred dva završna susreta Arkus lige i polufinale Kupa Srbije koje ih očekuje. Hala „Hram“ je po običaju bila dobro popunjena, ali su igrači u crvenim dresovima naglašavali da će im to biti dodatni motiv i inspiracija. Nije sve dobro krenulo po goste, Jugović je brzo stekao startnu prednost 3:1 (4. min), a nedugo zatim nakon par lošijih napada i dva neiskorišćena sedmerca Kragujevčana i do plus 4 (9:5, 15.min). Taj momenat je bio crvena linija za izabranike Žikice Milosavljevića, koji se bude i agresivnom odbranom i popravljenim procentom realizacije, pogotkom Stanojeva dolaze do izjednačenja u 23. minutu (11:11). Do kraja ovog dela igre, timovi su vodili izjednačenu bitku, tako da je sa zvukom sirene na semaforu stajao rezultat 15:15.

Silovito je startovala ekipa Radničkog u drugom delu igre i furioznim tempom za samo 6 minuta igre došla do velikih 5 golova viška na svom kontu (16:21, 36.min). Pomenuto vođstvo je unelo sigurnost u redove Kragujevčana koji duži period igre održavaju prednost od 3 do 4 gola, a u 48. minutu beležimo i najveću prednost (21:27) i tada je već sve bilo jasno. Do kraja susreta Radnički nije spuštao nogu sa gasa, sigurnom i dominantnom igrom nisu dozvolili domaćinu ni da pomisli o rezultatskom preokretu. Tačku na I je stavio kapiten Prodanović svojim trećim pogotkom za konačnih 27:32.

Najbolji strelac u redovima Kaćana je bio Marko Knežević sa 9 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski prednjačili Luka Đerić sa 7 i Stefan Stanojev i Dušan Kasalović sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Stefan Stanojev (Radnički)

RK Jugović – RK Radnički: 27:32 (15:15)

Kać: SH “Hram“. Gledalaca: 420

Sudije: Boriša Milosavljević, Danijel Trivković

Sedmerci: Jugović 3 (2), Radnički 6 (4)

Isključenja: Jugović 6 min, Radnički 12 min

Jugović: Skuban, Kukić, Kovačević 6, Dragoljević 3, Vidojević 1, Travar 1, Kosanović (7 odbrana), Radojčić, Ninkov 1, Knežević 9, Terzić 3, Dražić, Bošković 3, Petrović, Abadžić.

Radnički: Maljević 1,Grubor 3, Stanisavljević, Prodanović 3, Mutavdžić, S. Đerić, Mojsilović, Kasalović 6, Knežević 2, Utvić 4, L. Đerić 7, Stanojev 6, Ivanović, Zlatanović (16 odbrana).

U narednoj utakmici 25. kola Arkus lige, rukometaši Radničkog će ugostiti ekipu Rudara iz Kostolca u subotu 22. aprila od 17 časova.