Rukometaši Radničkog poraženi u Novom Sadu

Rukometaši Radničkog su u četvrtom kolu Arkus lige za muškarce pretrpeli poraz u Novom Sadu od šampiona Vojvodine rezultatom 33:26, poluvreme 13:12 iako su do 40. minuta držali konce igre u svojim rukama. Nakon ove runde šampionata, Kragujevčani imaju skor od dve pobede i dva poraza.

Nakon odlične partije u prethodnom kolu, Kragujevčani su na gostovanje osmostrukom šampionu krenuli osokoljeni i motivisani u želji da probaju da pomrse konce favorizovanoj ekipi Vojvodine. Odlično je Radnički otvorio utakmicu, 5-1 odbrambena formacija je zadavala glavobolje napadu domaćina, a raznovrsnost u napadu ih dovodi do vođstva u uvodnom delu (1:4, 9. min). Sveo je gost šampiona na samo jedan postignut gol u prvih 11 minuta, što im je davalo dozu ohrabrenja za dalji tok susreta. Probudili su se Novosađani i serijom 6:1 prelaze u vođstvo 7:5 (18. min). Dobro se držao Šumadijski superligaš u odbrani, zaustavljeni su naleti domaćina, jedino nisu imali lek za večeras raspoloženog reprezentativca Jovicu Nikolića, koji je golovima i asistencijama držao u životu svoj tim. Do kraja poluvremena je viđena izjednačena igra, što pokazuje i krajnji rezultat nakon 30 minuta igre – 13:12.

Pogotcima Barudžića i Davidovića, Kragujevčani otvaraju drugo poluvreme i prelaze u vođstvo (13:14, 32. min). Funkcionisalo je sve u igri gostiju, koji u 36. minutu dolaze do 3 gola prednosti (15:18), što je izazvalo reakciju minutom odmora Vojvodine, nakon koga domaći rukometaši maksimalno pojačavaju agresivnost u odbrani, predvođeni iskusnim Verkićem na golu, a iz pomenute defanzive su usledili laki golovi i velikom serijom 8:1 opravdavaju svoj renome i prelaze u vođstvo (23:19, 45. min). Pokušali su igrači Radničkog sve što je u njihovoj moći da se vrate u utakmicu, ali im protiv zahuktalog domaćina to nije uspelo. Krajnji rezultat 33:26 možda i ne odražava pravi odnos snaga u većem delu utakmice, ali raduje činjenica da su Kragujevčani u 2/3 susreta bili ravnopravan protivnik.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Jovica Nikolić sa 9 i Branko Tomić sa 8 pogodaka, dok su kod Radničkog najraspoloženiji bili Miloš Barudžić sa 7 i Veljko Davidović sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Jovica Nikolić (Vojvodina)

RK Vojvodina – RK Radnički: 33:26 (13:12)

Novi Sad: SC “Slana bara”. Gledalaca: 200
Sudije: Branislav Nenadić, Darko Stefanović.
Sedmerci: Vojvodina 5 (3), Radnički 3 (3)
Isključenja: Vojvodina 12 min, Radnički 12 min

Vojvodina: Abramović 1, Milić 1, Verkić (8 odbrana), Žmarc 3, Milenkoviuć, Tasić 1, Podunavac, Rađenović 3, Ratković 2, Tomić 8, Nikolić 9, Kljaić 5, Bunjevčević, Šotić, Bedoui (5 odbrana), Andrić.

Radnički: Tubić 2, Prodanović 1, Davidović 6, Mutavdžić 1, Dobrosavljević, Kasalović 2, D. Petrović (2 odbrane), Barudžić 7, Knežević 3, Utvić 1, Stevanović, L. Đerić, Stanojev 3, Maljević, P. Petrović, Zlatanović (6 odbrana, sedmerac).

Narednu utakmicu petog kola Arkus lige za muškarce, Radnički će odigrati u subotu 16. oktobra, kada će ugostiti ekipu Metaloplastike iz Šapca.