Rukometaši Radničkog pretrpeli poraz u Nišu

Rukometaši Radničkog su u meču 3. kola Arkus Superlige poraženi od ekipe Železničara, na gostujućem terenu u Nišu rezultatom 34:27, poluvreme 15:12.

Voljom žreba, Radničkom su u prva 3 kola zapala najteža gostovanja, ovog puta ekipi Železničara u Nišu, koja pretenduje na najviši plasman. Sam početak susreta je doneo izjednačenu igru, timovi su se smenjivali u minimalnom vođstvu, uz neuobičajeno veliki broj golova u 10. minutu na semaforu je stajao rezultat 7:7. Nakon raspucanog početka, obe ekipe su zaigrale čvršće u odbrani, teže su dolazile do protivničkog gola, a Kragujevčani su bili u rezultatskom egalu sve do pred kraj prvog dela igre (12:12, 27.min). Iskusniji i spretniji domaći igrači ipak serijom 3:0 u poslednja 2 minuta igre na odmor odlaze prednošću 15:12.

Na startu drugog dela igre, domaćin je održavao prednost od 3 do 4 gola. Probao je šef struke Kragujevčana Matić da promenom golmana i prelaskom u 5-1 odbrambenu formaciju poremeti igrače Železničara, ali ni taj pokušaj nije dao rezultata. Od 41. minuta i rezultata 21:18, domaći igrači su zagospodarili situacijom na terenu i konstantno uvećavali prednost, koja je u 51. minutu bila kapitalnih 7 golova na kontu Železničara (28:21). Stručni štab Radničkog je izmenama na bekovskim pozicijama pokušao da napravi poslednji korak, međutim večeras raspoloženi igrači Niške ekipe, kojima je sve polazilo od ruke su znalački utakmicu priveli kraju krajnjim rezultatom 34:27.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Nikola Egić sa 8 i Aleksandar Stojanović sa 7 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Bogdan Utvić sa 8 postignutih golova, dok je Miloš Prodanović dodao 5 uspešnih šuteva na protivnički gol.

Igrač utakmice: Veljko Stanojević (Železničar)

RK Železničar – RK Radnički: 34:27 (15:12)

Niš: Hala “Čair”.
Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić.
Sedmerci: Železničar 2 (1), Radnički 2 (1)
Isključenja: Železničar 12 min, Radnički  4 min

Železničar: Matović (8 odbrana i sedmerac), Radivojević, Stojanović, Arizanović 2, Stanojević 6, Petrović 1, Radivojević 1, Anđelković 1, Spasić 4, A. Stojanović 7, Jestrović 1, Egić 8, Antić, Trkulja, Pavlović 3.

Radnički: Gemaljević (5 odbrana), Vuković 4, Stošić, Prodanović 5, Mutavdžić, Petrovič (5 odbrana), Dobrosavljević 1, Barudžić 1, Utvić 8, Stevanović, Đerić, Stanojev 1, Stanojević 4, Bogdanović 3, Jovanović.

Narednog vikenda u okviru četvrtog kola Arkus superlige, ekipa Radničkog će ugostiti ekipu Obilića iz Beograda.