RUKOMETAŠI RADNIČKOG SIGURNOM IGROM DO PRVIH BODOVA

Sport

Rukometaši Radničkog su u okviru 12. kola Super B lige za muškarce savladali ekipu Topličanina iz Prokuplja rezultatom 30:26 i tako zadržali drugu poziciju na tabeli sa bodom zaostatka iza vodećeg Hajduk Veljka iz Negotina.

Startno vođstvo gostujuće ekipe nije poremetilo rukometaše Radničkog, koji ubrzo preuzimaju inicijativu. Čvrsta odbrana, sigurni Antelj na golu, brza igra i brilijantna rešenja u napadu dala su rezultat i u 11. minutu domaćin ima kapitalnih plus 7 na svom kontu (10:3). Nakon minuta odmora, promenom koncepta igre u napadu, igrači Topličanina, predvođeni večeras nezaustavljivim pivotom Stefanovićem, polako hvataju priključak i do kraja poluvremena uspevaju da smanje na podnošljivih 3 gola minusa (16:13).

Da nisu došli u Kragujevac sa belom zastavom, Prokupčani su pokazali u drugom delu igre. Kragujevčani nikako nisu uspevali da slome njihov žilav otpor. Razlika je varirala od 3 do 4 gola prednosti, da bi u 42. minutu pala na neugodnih 2 (20:18). Proradio je tandem domaćih Stanojev-Bogdanović, a ključni momenti su se dogodili u 49. i 54. minutu kada je rezervista na golu Lekić odbranio udarce sa linije od sedam metara i tako ulio dodatnu sigurnost Radničkom da utakmicu privede kraju konačnim rezultatom 30:26.

Važnost prve utakmice i još uvek „teške noge“ od napornih priprema su sputale rukometaše Radničkog da prikažu sav raskoš rukometnog talenta koji poseduju, ali je najbitnija činjenica da su osvojili dva startna boda.

U redovima Radničkog najefikasniji su bili Stefan Stanojev i Ilija Bogdanović  sa po 6 pogodaka, dok je kod gostiju Stefan Stefanović  postigao  10 golova.

Igrač utakmice: Veselin Stevanović

RK Radnički  – RK Topličanin: 30:26 (16:13)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca: 300
Sudije: Bojan Dauti,Uroš Minić
Sedmerci: Radnički 2 (2), Topličanin 5 (3)
Isključenja: Radnički 16 min, Topličanin 8 min

Radnički:  Đerić, Stošić, V.Stevanović 2, Mutavdžić 3, Lekić (3 odbrane, 2 sedmerca), Dobrosavljević 4, Medić, Kasalović, Knežević 4, Milovanović, M.Stevanović, Stanojev 6, Bogdanović 6, Antelj (14 odbrana), Prodanović 2, Tomić 3.

Topličanin: Dimitrijević (3 odbrane), Milosavljević 2, Jovanović 3, Stankulić 1, Mladenović 3, Jovanović 5, Tašković (6 odbrana), Stefanović 10, Janićijević 2.

U narednom, 13. kolu SBRL za muškarce, Radnički će gostovati u Priboju istoimenoj ekipi.