RUKOMETAŠICE DOMINANTNO DO NOVIH BODOVA

Rukometašice Radničkog su u okviru 14. kola super B lige za žene na impresivan način savladale ekipu RK Beograd rezultatom 38:21 i nakon ovog kola i dalje čvrsto drže lidersku poziciju.

Stručni štab Radničkog je bio oprezan pred duel sa mladim i talentovanim rukometašicama RK Beograda, koji u svom sastavu ima nekoliko kadetskih i juniorskih reprezentativki Srbije, pogotovo što su par domaćih igračica protekle nedelje imale problema sa povredama. Ta neizvesnost je trajala vrlo kratko. Kragujevčanke su u utakmmicu ušle motivisano i angažovano i od prvog minuta pokazale ko je lider na tabeli. Za samo 7 minuta rukometašice Radničkog stiču 4 gola prednosti (5:1) i stavljaju do znanja gošćama o neosvojivosti svoje tvrđave. Počev od raspoložene i nesavladive Hasanovićeve na golu, čvrste odbrane i brojnih razvijenih kontranapada uz sigurnu realizaciju Bjelakove i Ksenije Petrović, maštovite igre u fazi napada,prednost Radničkog je rasla do impresivnih 13 golova prednopsti (18:5, 24.min), kada šansu dobijaju i igračice sa manjom minutažom koje nastavljaju u istom ritmu i na 10. minutni odmor odlaze rezultatom 21:9.

Isto su nastavile i u drugom delu igre. Kombinovali su sa klupe Radničkog, isprobali razne varijante u oba pravca igre. Rezervistkinje su pokazale da se na njih može računati u budućnosti. Uz niz atraktivnih poteza, kombinovani tim je održavao prednost i lakše od očekivanog savladao Beograđanke konačnim rezultatom 38:21. Trećom pobedom u nizu, rukometašice Radničkog suvereno idu ka krajnjem cilju-ulasku u elitni rang takmičenja.

U redovima Radničkog najefikasnija je bila  Ajlin Bjelak sa 9 pogodaka, Teodora Veličković i Ksenija Petrović sudodale 6, dok je kod gošći prednjačila kapiten Andrea Savić sa 7 postignutih golova.

Igrač utakmice: Ajlin Bjelak

RK Radnički – RK Beograd: 38:21 (21:9)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”.
Sudije: Bojan Jevremović, Vukašin Radosavljević
Sedmerci: Radnički 8 (7), Beograd 6 (3)
Isključenja: Radnički 14 min, Beograd 8 min

Radnički: Nedeljković, Veličković 6, Srećković 1, Bjelak 9, Filipović, Knežević 3, Blagojević 2, Hasanović (12 odbrana, sedmerac), Vlašković 2, Mikić 3, Savić (6 odbrana), K. Petrović 6, Stoiljjković 5, Stojanac, Todorović 1, T. Petrović.

Beograd: Savić 7, Nađ 1, Milosavljević, Da. Petković 3, Dr. Petković 4, Đuran 1, Šindić 1, Janković, Vujičić 1, T. Janković 2, Aleksić, Korać, Todorovski, Mitrovski, Ibrahimov ( 10 odbrana).

Narednog vikenda u okviru 15. kola SBRL za žene, Radnički putuje u Smederevo, gde će odmeriti snage sa ekipom RK Mladi Radnik.