RUKOMETAŠICE RADNIČKOG SIGURNOM IGROM DO JESENJE TITULE

Rukometašice Radničkog su u okviru 10-og kola super B lige za žene savladale ekipu Topličanina iz Prokuplja rezultatom 29:23, poluvreme 15:14 i tako kolo pred kraj obezbedile titulu jesenjeg prvaka.

Prethodne sezone ekipa Radničkog je iz dvomeča sa Prokupčankama osvojila samo bod i znalo se da im gošće nikako ne leže, što su dokazale i večeras u dobrom delu prvog poiluvremena. Meč je počeo startnim vođstvom domaćih igračica, ali Topličanin odmah preuzima inicijativu i prelazi u vođstvo. Nikako Kragujevčanke nisu mogle da nađu rešenje za brzu igru gostujućih rukometašica, večeras fenomenalnunu i raspucanu Olju Nikolić, koje već u 9-om minutu na svom kontu imaju velikih 4 gola prednosti (4:8). Pojačanom agresivnošću i ozbiljnošću u odbrani i ulaskom Jelene Pojužine na gol, Kragujevčanke počinju da krckaju prednost Topličanina i u 14-om minutu pogotkom Bjelakove poravnavaju rezultat(9:9) i polako preuzimaju konce igre u svoje ruke. Gošće se nisu lako dale i na veliki odmor se odlazi minimalnim vođstvom domaćina 15:14.

Početak drugog dela igre protiče u igri gol za gol. Radnički nikako nije uspevao da napravi osetniju prednost ,iako je bilo puno prilika, no par brzopletih grešaka i nerealizovanih kontranapada, kao i upornost borbenih gošći im nisu dozvolili da se odlepe. Nije bilo karakteristične agresivnosti u odbrani, što pokazuje činjenica da su imale samo 2 isključenja. Iako su Kragujevčanke imale konstantno vođstvo, čini se da su tek u 51-om minutu golom kapitena Tijane Petrović uspele da prelome utakmicu. U tome im je pomogla i fantastična rola Jelene Pojužine, koja je u konačnom zbiru brojala do 17 odbranjenih šuteva. Do kraja su utakmicu rutinski privele kraju konačnim rezultatom 29:23.