Rukometni klub Radnički na pragu plej-ofa

Sport

Rukometaši Radničkog su u meču 13. kola Arkus lige ubeležili značajnu pobedu u borbi za plej-of nad Crvenom zvezdom u hali „Šumice” rezultatom 37:29, poluvreme 18:14.

Nakon četiri vezane pobede, osokoljeni sjajnim partijama i odličnoj atmosferi u ekipi, rukometaši Radničkog su domaćinu, Crvenoj zvezdi dozvolili samo početno vođstvo (2:1, 3. min), a nakon toga preuzeli dirigentsku palicu u svoje ruke. Munjevitom serijom 4:1 preuzimaju vođstvo (3:5, 8. min), koje ispuštaju samo u 13. minutu kada domaćin dolazi do rezultatskog egala (6:6). Već u 19. minutu pogotkom eksplozivnog Barudžića, Radnički ima 3 gola prednosti (7:10). Do kraja prvog dela igre, Kragujevčani su znalački čuvali prednost i na veliki odmor odlaze sa 4 gola prednosti (14:18).

Krenuli su na sve ili ništa rukometaši beogradskog superligaša početkom drugog dela igre, no staloženi i racionalni gosti nisu gubili glavu. Agresivnom odbranom, mirnom i strpljivom igrom u fazi napada, kažnjavajući sve greške rivala, održavali su stečenu prednost. Imao je domaćin šansu da se rezultatski priključi u trenucima kada je Radnički zbog isključenja ostao sa 4 igrača u polju početkom 37. minuta, smanjivši na 19:21. No na scenu je tada, kao i tokom celog drugog dela igre, stupio čuvar mreže Janko Gemaljević odbranivši dva uzastopna udarca sa desnog krila  omogućivši svojim saigračima da se brojčano i igrački konsoliduju, tako da je i uz 3 odbranjena sedmerca, zasluženo poneo titulu najboljeg igrača utakmice. Ispostavilo se da je to bio poslednji trzaj domaćina, a do kraja susreta na terenu je suvereno vladao samo jedan tim-Radnički, koji utakmicu privodi kraju konačnim rezultatom 29:37.

Sve linije tima su besprekorno funkcionisale i dobijena uputstva stručnog štaba uspešno realizovana. Ovom pobedom Radnički se sa 14 bodova nalazi na četvrtom mestu na tabeli B grupe Arkus lige.

Najefikasniji u redovima domaćina je bio Ivan Horvat sa 8 i Viktor Matičić sa 5 pogodaka dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Nemanja Vuković sa 11 i Miloš Barudžić sa 7 uspešno realizovanih šuteva.

Igrač utakmice: Janko Gemaljević (Radnički)

MRK Crvena zvezda – RK Radnički: 29:37 (14:18)

Beograd: Hala „Šumice”. Gledalaca:/
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić

Sedmerci: Crvena Zvezda 4 (1), Radnički 2 (2)
Isključenja: Crvena Zvezda 4 min, Radnički  12 min

Crvena zvezda: Čolović, Đurović 3, Horvat 8, Stevović 1, Todorović, Milošević 1, Jović 2, Majes 2, Rajičević 1, Jelić, Matičić 5, Blagojević, Breti, Bogojević 4, Rogan 1.

Radnički: Stošić, Barudžić 7, Mutavdžić, Gemaljević (10 odbrana i 3 sedmerca), Dobrosavljević, Kasalović, Petrović, Knežević 3, Đerić, Stanojev 5, Bogdanović 5, S. Đerić, Utvić 3, Vuković 11, Prodanović 3.

U narednoj utakmici poslednjeg 14. kola Arkus lige, Radnički će dočekati direktnog konkurenta za plasman u plej-of, ekipu kostolačkog Rudara u subotu 6. februara.