Sigurnom igrom do novih bodova

Sport

Rukometašice Radničkog su sigurnim igrom osvojile nova dva boda savladavši ekipu
Pančeva rezultatom 31:24, poluvreme 18:11 i tako stekle samopouzdanje pred seriju
teških utakmica koje ih očekuju. Nakon ove runde takmičenja, Kragujevčanke imaju
14 bodova i nalaze se na sedmom mestu na tabeli.

Utakmicu koja je imala visok stepen značaja, domaće igračice su otvorile nervoznije
usled važnosti susreta i trebalo im je 5 minuta da postignu prvi gol, kojim su probile
led i u nastavku zaigrale sigurnije i opuštenije, održavajući prednost od dva gola
razlike. Pri rezultatu 7:4 u 12. minutu nakon postignutog gola iz igre je usled povrede
izašla startni pivot, do tada najefikasnija sa 4 pogotka Ajlin Bjelak, no to nije omelo
njene saigračice da nastave u istom ritmu i da ubrzo dođu do prve osetne prednosti
(9:4, 15.min). Pomenuto vođstvo su održavale agresivnom odbranom i lucidnim
rešenjima u fazi napada, a u 19. minutu preko Teodore Veličković stiču i plus 6 na
svom kontu (13:7). Sve linije tima su sve do kraja prvog dela igre funkcionisale na
visokom nivou, tako da se na veliki odmor otišlo rezultatom 18:11.
Gošće iz Pančeva su drugo poluvreme otvorile odlučnije u nameri da se
kragujevačkoj publici predstave u što boljem svetlu i što skuplje prodaju kožu. Malo
po malo su pojačavale ritam i u 40. minut se ušlo rezultatom 20:16, no
Kragujevčanke tada značajno podižu nivo igre i agresivnosti uz svesrdnu pomoć
Amne Pidro na golu i za samo 4 minuta prvim, od četiri večeras, golom Anje
Rašković vraćaju plus 7 (23:16). To je bio znak za stručni štab da priliku pruži
mladim igračicama sa klupe, koje su uz pomoć samo jedne iskusnije u postavi
uspešno nastavile tamo gde je startna postava stala. U 52. minutu Jovana
Stoiljković postavlja prvi put plus od 8 golova (28:20), a do kraja susreta u igri gol
za gol, domaće rukometašice održavaju prednost za konačnih 31:24.
U redovima Radničkog najefikasnije su bile Teodora Veličković sa 6 i Valentina
Božinović sa 5, dok je kod gošći titulu najboljeg strelca ponela Kristina Rauš sa 6
postignutih golova.
Igrač utakmice: Ajlin Bjelak (Radnički)
RK Radnički – ŽRK Pančevo: 31:24 (18:11)
Kragujevac: SBB hala Jezero. Gledalaca:100
Sudije: Đorđe i Miloš Jevtić
Sedmerci: Radnički 7 (6), Pančevo 7 (6)
Isključenja: Radnički 14 min, Pančevo 6 min
Radnički: Pojužina, Đorđević, Veličković 6, Pidro (7 odbrana), Inđić 3, Stoiljković 3,
K. Petrović 2, Rašković 4, Bjelak 4, Božinović 5, D. Ranković, T. Petrović 2, Kostić
(5 odbrana), Z. Ranković 2, Salijoski.
Pančevo: Maksić (4 odbrane), Stanišković, Sabo, Rogulja 4, Markagić 4,
Stanojević 3, Stekić 2, Veličković, Brkić 1, Jambrušić 1, Vranić (odbrana), Kepčija