SPARTAK SAVLADAO RADNIČKI

Grad Sport
Posle pobede nad Partizanom na startu sezone, odbojkaši Spartaka u dramatičnom finišu posle velikog preokreta, savladali su Radnički iz Kragujevca, rezultatom 3:2.

Premijera pred domaćom publikom u subotičkoj Hali sportova bila je uspešna. Spartak je uspeo da nadoknadi zaostatak od 2:0 u setovima i u poslednji momenat se trgne i zabeleži pobedu nad odličnom ekipom iz Kragujevca, koja u svojim redovima ima nekoliko iskusnih i nadasve kvalitetnih pojedinaca.

U prvom setu Spartak se držao do rezultata 6:6, a onda gosti vežu osam poena i stvaraju osetniju razliku.Pokušavali su „golubovi“ da se vrate u set i uhvate tempo koji su nametnuli Kragujevčani, ali nažalost to im nije pošlo za rukom. U sledećem setu slična priča. U dve serije Radnički je +7 (5:12), Spartak nije uspevao da odgovori an organizovanu igru gostiju, koja je iskusno održavala prednost i dobijala sve pokušaje domaće ekipe da promeni tok seta.

Posle 2:0 za goste treći set doneo je mnogo veću borbu za poene, nije Spartak dozvolio Radničkom da još jednom u ranoj fazi seta pobegne i da tako se dovede da do kraja mora da juri rezultat, pogotovo što je u pitanju bio treći set, poslednji koji su gosti čekali da mogu da kažu da su osvojili Suboticu.

Srećom energija domaće ekipe je počela da rase, kao i samopouzdanje, gosti su pokušavali da nastave u istom tempu, ali počeo je da se pita i Spartak. Poen po poen, bez većih serija, bližile su se ekipe odlučujućem poenu seta. Pri rezultatu 21:21 gosti su dvaput pogrešili, Jungić je zakucao za 24. poen, dok je Veselinović samo potvrdio kraj seta u Spartakovu korist i ispostavilo se najavio veliki povratak ekipe Igora Žakića.

U naredna dva seta vodila se i više nego ravnopravna borba dva tima, ali čini se da je upravo srčanost i veća želja za pobedom presudila da ovaj meč ode u korist Spartaka, na radost oko tri stotine ljubitelja odbojke u maloj sali subotičke sportske hale. U tajbrejku poenima Jungića Spartak je otišao na +3 (10:7), ali gosti se nisu predavali. Pri rezultatu 13:12 za domaće poenima Kecmana i Ilića završen je izuzetno uzbudljiv i atraktivan meč u subotičkoj Hali sportova, onako kako se domaća publika i nadala.

Spartak – Radnički KG 3:2
(19-25, 16-25, 25-23, 25-23, 15-12)

Spartak: Milović Miljan (L), Arsenoski Miloš 2, Jungić Nemanja 22, Veselinović Aleksandar 16, Peić Dario (L), Seizović Branislav 2, Simić Aleksandar 3, Medan Mario, Kecman Uroš 12, Dulić Stefan 5, Krdžović Aljoša, Krdžović Benjamin, Tumbas Aleksandar 10, Ilić Đorđe 1

Radnički KG: Glavnić Ivan, Stefanović Nemanja 4, Goić Nikola 7, Veljović Nikola, Pantović Janko, Stevanović Nemanja 13, Vidović Ognjen, Ilić Uglješa 22, Matić Aleksa, Pantelić Srđan, Perović Ivan 17, Krstić Milan 13