SRCE Kragujevac: Kragujevačke ulice liče na tek otkopan antički grad

Politika
  • Nemar, nebriga i nesposobnost kragujevačke gradske vlasti dovele su ulice, kolovoze i trotoare u takvo stanje da izgledaju kao da su deo nekog antičkog grada skoro otkopanog, navodi se u saopštenju kragujevačkog odbora stranke Srbija centar, koje prenosimo:

Po gotovo svim ulicama od centra do periferije Kragujevca, od udarnih rupa i otkopanih i tako ostavljenih rovova, uskoro se neće moći kretati ni kolima ni pešice. Podsećamo gradonačelnika da je po Zakonu o lokalnoj samoupravi, jedna od najvažnijih nadležnosti lokalne samouprave, da se stara o izgradnji, rekonstrukciji, održavanju i korišćenju lokalnih puteva i ulica i drugih javnih objekata od lokalnog značaja. Ovo poniženje Kragujevčani nisu zaslužili. Zato pozivamo gradonačelnika da podnese neopozivu ostavku.

Tagovi:

3 thoughts on “SRCE Kragujevac: Kragujevačke ulice liče na tek otkopan antički grad

  1. Ma da,čista antika . Kragujevac je školski primer ,zlatnog doba Srbije i sveopšteg procvata ekonomije ,kulture ,demokratije ,urbanizma…a imamo i našeg crnjanog Perikla i njegove podguzne muve . Zlatno doba🤮🤮

  2. Slažem se sa stavom u ovom saopštenju da lokalna samouprava ne ispunjava svoju misiju i ne radi svoj posao. Osnovni zadatak lokalne samouprave je da brine o dobroboti građana i o gradu u domenu svojih nadležnosti. Činjenica da nam je grad ovih 15 godina od kako naprednjaci upravljaju gradom, on devastiran, propao, prljav je i neuređnjen, govori da ovu vlast što pre treba menjati. Pa dragi ljudi, oni asfaltiraju šahte!!! Takve neznalice, takav javašluk i nerad davno ne videsmo.

  3. Dobro dosli u Arandjelovac, posto je i on takav svakom danom sve vise, i pored ionako losih puteva, vec nekoloko meseci se pojavljuju rake, rovovi, samo ovlas zatrpani radovi na putevima, nista se ne asfaltira, sramota i katastrofa!!

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.