Šumadinci rutinski u Savoni

Društvo Sport

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca stigli su na korak od plasmana u osminu finala Kupa Evrope, pošto su trijumfovali i u drugom kolu Grupe E druge runde kvalifikacija, koja se igra u italijanskoj Savoni, ovoga puta nad nemačkim Potsdamom, rezultatom 15:7.

Strateg Kragujevčana, Uroš Stevanović, iskoristio je nešto slabijeg rivala da odmori dvojicu standardnih igrača, Nebojšu Toholja i Nikolu Lukića i šansu pružio izdancima kragujevačke vaterpolo škole, kadetskim repreyentativcima Srbije, Bogdanu Gavriloviću i Zoranu Poznanoviću, koji su tako već sa 16 godina upisali debi u evropskim takmičenjima. Gavrilović je čak uspeo i da postigne pogodak na debitantskom nastpu.

Sve vreme je srpski predstavnik držao konce igre u svojim rukama i na kraju zasluženo slavio. Otvorio je utakmicu serijom 3:0, a na startu druge deonice stekao i prednost od četiri gola, koju je održavao sve do poluvremena – 8:4.

Kako je meč odmicao, tako je prednost Kragujevčana rasla, do maksimalnih „plus devet“ u finišu utakmice (15:6).

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Marko Radulović sa četiri gola, tri je dodao Strahinja Rašović, a po dva Nemanja Stanojević i Jovan Tanasijević.

Podsetimo, Kragujevčani su u petak nadigrali španski Mediterani sa 13:9, pa trenutno zauzimaju lidersku poziciju sa maksimalnim učinkom. Da li su i teoretski obezbedili jedno od prva dva mesta koja vode u narednu fazu, znaće se posle duela domaće Savone i španskog Mediteranija koji je na programu u subotu od 18.30 časova. Ukoliko trijumfuju Italijani, Radnički će i definitivno u osminu finala, a sa koje pozicije će to biti, odlučiće upravo duel ovih timova u nedelju od 11.30 časova. U suprotnom, sve je otvoreno u trećem kolu.

• U prvoj utakmici smo loše krenuli u prvoj četvrtini, posle čega smo se vratili nekom svom ritmu koji držimo od turnira u Budimpešti. Protiv Nemaca smo rutinski odradili meč i dali šansu mlađim igračima, sa manjom minutažom. Očekuje nas najvažniji duel sa Savonom u borbi za prvo mesto i lakšeg rivala u osmini finala. Savona je nažalost oslabljena zbog pandemije korone, igraće bez četvorice igrača od kojih je Giljermo Molina, bivši španski i italijanski reprezentativac, jako bitan. Uprkos tome su respektabilni protivnici i sigurno je da vide svoju šansu u utakmici sa nama, rekao je Uroš Stevanović, trener Radničkog.

Radnički – Potsdam 15:7 (5:2, 3:2, 4:1, 3:2)

SAVONA – Bazen Karlo Zaneli. Bez prisustva publike. Sudije: Berišvili (Gruzija) i Marjai (Mađarska).

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 3, Stanojević 2, Janković, Gavrilović 1, Krug 1, Ukropina 1, Tanasijević 2, Pljevančić 1, Miličić, Poznanović, Radulović 4, Todorovski. Trener: Stevanović.

POTSDAM: Tom, Hepe 4, Zajfert, Kosta 1, Gotfrid, Tadin, Fl. Korbel, Kupers 1, Fe. Korbel, Zeh, Šulc 1, Ajzenrajh, Dortman. Trener: Čigir.