Izvor: blokada_ftncacak

Sutra najavljen studentski protest u Čačku – Večeras doček pešaka iz drugih gradova

Društvo

Studenti Fakulteta tehničkih nauka u Čačku i maturanti gimnazije, večeras će dočekati studente iz drugih gradova koji pešače na protest u tom gradu. Sam protest najavljen je za sutra, 20. maj, dok se doček pešaka očekuje večeras oko 21 čas i 30 minuta ispred čačanske gimnazije.

Protest, koji organizuju studenti FTN-a i maturanti čačanske gimnazije, počeće sutra u 11 časova i trajaće do 23 časa. Okupljanje će početi kod tri kružna toka u Čačku, na kojima su predviđene sportske aktivnosti, kreativne radionice i održavanje humanitarnog bazara. U okviru celodnevnog protesta predviđene su aktivnosti za decu, u centru grada kod Pošte, a u 15 časova počeće dnevni program na centralnom gradskom trgu.

Od 19 časova planirani su koncerti horova čačanske Muzičke škole „Vojislav Vučković“, „Raspevanih prosvetnih radnika Požege“ i koncert grupe Beogradski sindikat.

Na protestu će biti odata počast nastradalima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, u 11 časova i 52 minuta i nešto posle 21 čas, sa 16 minuta tišine.

Čišćenje grada posle protesta počeće u 21 čas i 30 minuta.

Studenti i maturanti ovog grada pozvali su i na generalni štrajk 20. maja.

Izvor: blokada_ftncacak/Instagram

Izvor: 021

Tagovi:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.