Trijumf rukometašica Radničkog u dramatičnoj završnici

Rukometašice Radničkog su u okviru 3. kola Arkus lige za žene u uzbudljivom susretu, savladale ekipu Vojvodine u Novom Sadu rezultatom 26:25, poluvreme 13:14 i tako zabeležile i drugu pobedu u tekućem šampionatu.

Ekipa Vojvodine, pojačana u odnosu na prošlu sezonu, nije osetila slast pobede u prva dva kola, što je bio znak za dodatni oprez Kragujevčankama, koje su put Novog Sada krenule u oslabljenom sastavu. Uzrokovane tom činjenicom, spremale su gošće tokom prethodne nedelje taktiku kako da se suprotstave domaćinu, željnom osvajanja premijernih bodova. Agresivnije su ušle u utakmicu, stvorile početno vođstvo, održavale ga i pogotkom Kneževićeve u 9. minutu igre stiču prvu veću prednost (3:6). Ni neiskorišćen sedmerac ih nije omeo da u istom stilu nastave da melju protivnika i u 18. minutu beležimo vođstvo od 4 gola razlike (7:11). Kada se očekivalo da prelome protivnika, umor i kratka klupa su uzeli danak. Novosađanke se bude, povećavaju agresivnost u odbrani i uz još dva promašena udarca sa sedam metara gošći, serijom 5:0 prelaze u prvo vođstvo na utakmici, koje su materijalizovali i na poluvreme odlaze rezultatom 14:13. Da nevolja bude još veća za Radnički, Ksenija Petrović u 30. minutu dobija drugo i treće isključenje i automatsku suspenziju.

Nepuna 4 minuta drugog dela igre, Kragujevčanke su igrale sa igračicom manje, međutim stisle su zube, lišene pomoći startnog desnog krila i agresivnom odbranom u svom prepoznatljivom stilu za 9 minuta velikom serijom 6:1 ponovo dolaze do 4 gola viška na svom kontu (15:19, 39. min). Razgoropadile su se u tim trenucima Bjelak, Knežević i Veličković i uz asistenciju saigračica ostvarile pomenuti preokret. Održavale su gošće prednost od 3 do 4 gola sve do 48. minuta i rezultata 19:23. Kao i u prvom delu igre, Vojvodina je uložila dodatni napor koji je i ovog puta urodio plodom. Upornom i strpljivom igrom, malo po malo smanjuju prednsot i u 57. minutu dolaze do izjednačenja (25:25). Pokazale su rukometašice Radničkog da su majstori triler završnica, a to su dokazale i večeras u Slanoj bari. U sledećem, ispostavilo se ključnom napadu nakon izjednačenja, pod pretnjom pasivnog napada iz blago je reći čudne situacije, palicu je preuzela kapiten Tijana Petrović, postigavši ključni pogodak za vođstvo Radničkog, 25:26. Imala je Vojvodina dve prilike da izjednači, no šuteve sa krilnih pozicija je zaustavila i večeras neprelazna Gordana Petković na golu Radničkog, što je bio znak za veliko slavlje i trijumf rukometašica Radničkog rezultatom iz 58. minuta 25:26.

Sve igračice Radničkog su još jednom iskazale ogromnu borbenost, ostavile su srce na terenu kako bi i u okrnjenom sastavu zabeležile trijumf.

U redovima Vojvodine najefikasnije su bile Tamara Žarković sa 8 i Nina Milovanović sa 6 pogodaka, dok su kod Kragujevčanki golgeterski najraspoloženije bile Ajlin Bjelak sa 7, Teodora Veličković i Jelena Knežević su dodale po 6 preciznih šuteva na protivnički gol.

Igrač utakmice: Teodora Veličković (Radnički)

ŽRK Vojvodina – RK Radnički: 25:26 (14:13)

Novi Sad: SC “Slana Bara”. Gledalaca: 50
Sudije: Miloš i Đorđe Jevtić.
Sedmerci: Vojvodina  7 (5), Radnički 8 (5)
Isključenja: Vojvodina 18 min, Radnički 14 min

Vojvodina: Raič, Vulić, Čaušević 4, Žarković 8, Lovrić, Đukić 1, Lazić 3, Ivošević, Veličković, Mijailović 1, Radojčić (8 odbrana, 3 sedmerca), Bošnjak 2, Zečević, Milovanović  6, Uzelac.

Radnički: J. Pojužina, Veličković 6, Bjelak 7, Knežević 6, Rašković, Andrić, Blagojević, Mikić, K. Petrović 1, Ž. Pojužina, Vasović, T. Petrović 2, Inđić 2, Petković (13 odbrana, sedmerac), Ranković, Todorović 1.

I u narednom, četvrtom kolu Arkus lige, Radnički će gostovati u Nišu, ekipi Naise.