Trijumf rukometašica u Aranđelovcu – korak bliže plej-ofu

Rukometašice Radničkog su u derbi utakmici 19. kola Superlige za žene savladale velikog rivala u borbi za učešće u plej-ofu, ekipu Bekament BB u Aranđelovcu rezultatom 29:26, poluvreme 13:12 i tako vezale i petu pobedu u nizu. Ovim trijumfom, Kragujevčanke su znatno povećale šansu za plasman među četiri najbolje ekipe i trenutno se, nakon nekompletnog kola, nalaze na trećem mestu na tabeli sa osvojenih 26 bodova.

Svesne su bile Kragujevčanke da im ishod susreta sa renomiranim protivnikom može doneti ili uzeti mnogo u nameri da u debitantskoj sezoni izbore vizu za plej-of, pogotovo što već duže vremena igraju u oslabljenom sastavu. Stručni štab je naglašavao činjenicu da će mnogo toga zavisiti od samog starta duela. Radnički je dobro otvorio utakmicu sa dve sjajne odbrane i isto toliko iskorišćenih napada, tako da je prvi stekao startnu prednost (0:2, 2. min). Međutim iskusne domaće igračice brzo konsoliduju redove i u 9. minutu serijom 4:0 prelaze u vođstvo (4:2). Neiskorišćen sedmerac i isključenje Kolakove su u mnogome doprineli da Bekament jedan period održava pomenutu prednost, ali ne zadugo. Promenom odbrambene formacije, proradila je i čuvar mreže gošći Marijana Ilić, što je ulilo dodatnu sigurnost u fazi napada i u 20. minutu na semaforu je stajao rezultat 7:9. Aranđelovčanke su ubrzo neutralisale atak Radničkog i u nastavku se vodila poprilično izjednačena borba, kada blic-krigom gostujuće rukometašice ponovo imaju 2 gola prednosti (11:13, 30. min). Pogotkom eks-reprezentativke Rajović u poslednjim sekundama prvog dela igre, na odmor se odlazi rezultatom 12:13.

Početni momenti drugog poluvremena su protekli u ravnopravnoj igri, gde je Radnički uvek bio za korak ispred, no u 35. minutu beležimo rezultatski egal (16:16). Sam tok igre je ukazivao da su Kragujevčanke bile u mogućnosti da zadaju konačni udarac protivniku, ali im to nikako nije polazilo za rukom. U 40. minutu pri rezultatu 19:19, Stošićeva je nakon odlično odigranog početka drugog dela igre morala da napusti parket hale u Aranđelovcu zbog trećeg isključenja, međutim na scenu je stupila večeras odlična i agresivna Ajlin Bjelak, koja je angažovanjem u odbrani i šutem 4 od 4 dala značajan doprinos i sigurnost svojoj ekipi. Pri rezultatu 21:22 u 44. minutu je usledio konačni udarac rukometašica Radničkog, koje serijom 4:0 dolaze do velikih 5 golova razlike (21:26, 48. min). Sve je perfektno funkcionisalo u redovima superligaša sa Lepenice, frenetična odbrana, raspoložena Hasanovićeva na golu, a raspucala se i najiskusnija Katarina Stepanović pa se već u tim trenucima nazirao konačni pobednik. Ekipa Bekamenta je poslednjim naporima uspela da uvede utakmicu u zonu neizvesnosti, smanjivši rezultatski minus (24:26), no Radnički diže nivo igre i u naredna 3 minuta vraća najveću prednost (24:29, 54. min). Ni treće isključenje do tada maestralne Jasmine Kolak nije donelo značajni benefit domaćinu. Na pravi način su je odmenile Veličkovićeva i Stoiljkovićeva i uz poslovično odlična u oba pravca, krila Agatunović i Petrović, Kragujevčanke rutinski privode derbi kraju konačnim rezultatom 26:29.

Sve igračice Radničkog su dale maksimum svojih mogućnosti, pokazavši izuzetnu želju, borbenost, agresivnost i zajedništvo u nameri da pokažu da zasluženo pretenduju na plasman u plej-of.

U redovima Bekamenta najefikasnije su bile Ana Tomković i Sara Garović sa po 6 pogodaka,  dok je kod Kragujevčanki titulu najboljeg strelaca ponela Katarina Stepanović sa 8postignutih golova.

Igrač utakmice: Katarina Stepanović (Radnički)

ŽRK Bekament BB – RK Radnički: 26:29 (12:13)

Aranđelovac: Hala “Šumadija”. Gledalaca:/
Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković

Sedmerci: Bekament 7 (5), Radnički 2 (1)
Isključenja: Bekament 8 min, Radnički 14 min

Bekament BB: Radojičić 3, Cvijanović 3, Ankić, Anić, Stanojlović, Stanić, Stamenić 3, Simić (5 odbrana), Lazarević, Tomković 6, Rajović 2, Grbić, Kačarević (7 odbrana, sedmerac), Nićiforović, Garović 6, Tomić 3.

Radnički: Veličković 2, Stojanac, Bjelak 4, Stepanović 8, Nedeljković, Stošić 3, Blagojević, Hasanović (7 odbrana, 2 sedmerca), Vlašković, Stoiljković 1, Petrović 4, Agatunović 3, Ilić (9 odbrana), Kolak 3.

U narednom, 20. kolu Radnički će dočekati ekipu Vojvodine iz Novog Sada u četvrtak 29. aprila.