Veliki korak Radničkog ka polufinalu

Društvo Sport

Vaterpolisti Radničkog napravili su veliki korak ka plasmanu u polufinale Super lige Srbije, pošto su u prvoj utakmici četvrtfinalne serije slavili na gostovanju niškom Naisu, rezultatom 18:6.

Nišlije su povele na startu, ali je to bio i jedini put na utakmici. Odmah je usledio preokret u režiji Nikole Lukića (2:1), a do kraja prve četvrtine Kragujevčani su uvećali vođstvo preko Stanojevića i Rašovića (4:2).

Zatim su nastavili u istom ritmu, pa su pred poluvreme imali „plus šest“ (8:2). Do odlaska na odmor Kujović se postarao da njegov tim smanji zaostatak (8:3), međutim, Radnički je bio neumoljiv.

Kako je meč odmicao zaliha Kragujevčana se uvećavala, a dvocifrena je postala već krajem treće deonice u kojoj je Aleksa Ukropina vezao tri gola (14:4).

U poslednjoj deonici izabranici Uroša Stevanovića dodatno su uvećali prednost, a u jednom momentu bilo je i „plus 13“ (18:5).

Najefikasniji bili su Nikola Lukić i Aleksa Ukropina sa po četiri gola, Starhinja Rašović dodao je tri, a Marko Radulović i Luka Pljevančić po dva.

Četvrtfinalna serija igra se na dve utakmice, a revanš meč na programu je 5. maja, u Kragujevcu. Plasman u polufinale izboriće ekipa koja u dvomeču ostvari bolji skor.

Nais – Radnički 6:18 (2:4, 1:4, 1:6, 2:4)

NIŠ – Bazen: SC „Čair“. Sudije: Jovančević i Stanojević.

NAIS: Lazić, Pošmuga, Pavičić, Trajković, Đorđević, Vujović, Bolović 1, Kovačević 1, Živić, Šilj 1, Vasić 1, Milošević 1, Stojanović, Kujović 1. Trener: Saković.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 3, Stanojević 1, Janković 1, Toholj, Krug, Ukropina 4, Tanasijević, Pljevančić 2, Miličić 1, Lukić 4, Panić, Todorovski, Radulović 2. Trener: Stevanović.