Zahuktali Radnički pregazio novajliju

Ubitačni ritam sreda-subota se završio večerašnjom utakmicom u SBB dvorani Jezero u kojoj su odbojkaši Radničkog dominantnom igrom savladali novajliju u ligi, ekipu Novi Sad Maneks maksimalnim rezultatom uz konstataciju da su sva 3 seta završena istovetnim rezultatom 25:19. Kragujevački superligaš se trenutno nalazi na petom mestu na tabeli sa osvojenih 7 bodova.

Nakon startnog vođstva gostiju 0:1, domaćin prvo preko Ristića, a zatim blokom Bohareva vodi 5:1 i već tada stavlja do znanja gostima u kom pravcu će se kretati ovaj deo igre. Uspevali su Novosađani da održe minus od 3 poena jedno vreme, no na polovini seta beležimo prednost domaćina 13:8 i znak za prvi minut odmora gostiju, nakon koga blokom smanjuju na 13:10, no kapiten Blagojević sa dva as servisa podiže prednost na 16:10, a zatim domaćin dolazi prvi put i do plus 8 (20:12), što je već nagovestilo konačan ishod. Kod rezultata 24:16 gosti vezuju 3 poena za 24:19 ali servis greškom Radnički osvaja prvi set rezultatom 25:19.

I na startu drugog dela Novi Sad ima početnu prednost 1:2, ali prvo Blagojević razornim servisom dovodi svoj tim do 4:2, a zatim i Kovač i Boharev poenima dolaze do 9:5. Smečom Lagundžina gosti smanjuju na 9:7, ali domaći tim serijom 5:2 vodi 14:9 za prvi tajm aut odbojkaša iz Novog Sada, koji im nije mnogo pomogao jer Radnički nastavlja sa sigurnom igrom i u završnicu seta servisom Kovača dolazi do velikih 20:14. Prednost i dalje raste, Matić poenom dovodi Radnički do set lopte, što nakon blagog opuštanja, servis greškom gostiju, implicira vođstvo od 2:0 u setovima finalnim skorom 25:19.

Poveo je domaćin 4:1 u trećem setu, no uporni gosti dolaze do egala (4:4) i ubrzo nakon toga i 8:8. Ni as Kovača za 12:9 i blok Ivankovića za 14:11 ih nije obeshrabrio da daju sve od sebe da zagorčaju život Kragujevčanima, što u jednom trenutku uspevaju poenima Savovskog za 16:16.Mirno i bez panike Radnički ubacuje u viši stepen prenosa i angažovanijom igrom i prvo as servisom tehničara Petrovića za 22:17, zatim i Kovača za 24:18, uz razmenu poena na samom kraju, rešava treći set rezultatom 25:19 za konačnih 3:0 i nova 3 boda na svom kontu.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Blagojević i Kovač sa 15 osvojenih poena, dok su kod Novosađana najuspešniji bili A. Šaranović sa 11i Savovski sa 10.

RADNIČKI – NOVI SAD MANEKS: 3:0 (25:19, 25:19, 25:19)

KRAGUJEVAC

Hala: SBB Jezero

RADNIČKI: Ivanković 3 (1bl), Goić 3, Pantović (libero), Vukmirović, Petrović 2, Milutinović, Ristić 3 (2bl), Stašević (libero), Blagojević 15 (3bl), Matić 1, Radević, Boharev 13 (2bl), Stanojević, Kovač 15 (1bl).

NOVI SAD MANEKS: Brborić, Lagundžin 3, Vojvodić 3, V. Šaranović 1, Tonić, Kopitić, Prišić, A. Šaranović 11, Vujović, Cvitković, Savovski 10 (5bl), Bošnjak, Škundrić.

Radnički će propustiti utakmicu 5. kola zbog obaveza Partizana u CEV kupu, a sledeći susret 6. kola će dočekati ekipu Karađorđa iz Topole.