Radnički 1923 nije uspeo da zatrese mrežu Ki Klaksvika u prvom duelu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije — utakmica je završena 0:0.
Na stadionu „Čika Dača“ večeras od 20 časova bila je odigrana prva međunarodna utakmica u dugoj, 102 godine staroj istoriji Fudbalskog kluba Radnički 1923. Protivnik kragujevačkim „Crvenima“ u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije bio je vicešampion Farskih Ostrva – ekipa Ki Klaksvik.
Utakmica protiv tima koji je u poslednjih 15 evropskih susreta kao domaćin pretrpeo samo jedan poraz, predstavila je jedan od najvećih sportskih događaja u Kragujevcu. Revanš meč zakazan je za narednu sedmicu, a večerašnji duel nosi ogroman značaj – kako istorijski, tako i takmičarski.
Radnički 1923 je pod vođstvom Feđe Dudića doživeo preporod. Popularni trener iz Sarajeva za kratko vreme uspeo je da klub sa „Čika Dače“ vrati u vrh srpskog fudbala i obezbedi izlazak na evropsku scenu, upisavši tako Kragujevac na fudbalsku mapu Evrope.
Video: @lazar_novakovic_ph
Radnički 1923 – Ki Klaksvik – 0:0
— Glas Šumadije (@Glas_Sumadije) July 24, 2025
Fotografije: Lazar Novaković, Glas Šumadije pic.twitter.com/AIH28UZ2F7
