Na Prirodno -matematičkom fakultetu u Kragujevcu danas se održavaju izbori za Studentski parlament, a pravo glasa imaju svi studenti koji su registrovani na Studentskom portalu.
Glasanje je onlajn i trajaće do 22 sat.
Pozivajući se na zvaničan sajt PMF-a, Glas Šumadije je danas objavio da je lista „Učesnici blokade“ je odbijena kao neregularna, odlukom Komisije za sprovođenje izbora za studentski parlament, sa četiri glasa „za“ i jednim „uzdržan“. Prigovor na listu uputila je Asocijacija studenata PMF-a, po kome ne ispunjava uslove predviđene Pravilnikom studentskom parlamentu Fakulteta i Zakonom o studentskom organizovanju.

Kao što se vidi u Odluci kojom je lista studenata u blokadi odbijena, jedan od navedenih razloga je taj da se na listi „nalaze predloženi kandidati koji ne žele da budu kandidovani“. Kako Glas Šumadije saznaje, nije navedeno ko su „kandidati koji ne žele da budu kandidovani“.
Iz Asocijacije studenata, koja je istakla prigovor na listu Učesnici blokade, smatraju da tekst objavljen na našem portalu nije istinit. Aleksandra Stanić, student prodekan na Prirodno matematičkom fakultetu i predsednica studentske organizacije Asocijacija studenata PMF-a, kako kaže, „taj članak oštro demantuje“
- S obzirom na to da članovi parlamenta i studentske organizacije nisu deo nijedne stranke, od osnivanja pa do sada. Ja, kao i članovi parlamenta i Asocijacije, učestvujemo u borbi sa studentima, jer smo i mi studenti protiv vladajućeg režima i aktivno učestvujemo u svim protestima, pešačili smo sa njima do Niša i osuđujemo svaki vid prozivka koji na taj način omalovažavaju nas kao ličnosti i naš doprinos studentskoj borbi, kaže Aleksandra Stanić.
Iako je glasanje za Studentski parlament trebalo da traje do 20 sati, na sajtu Fakulteta je objavljeno da će trajati do 22 sata. Kako je navedeno, zbog tehničkih problema glasanje je počelo u 9 sati, a svi koji su glasali pre toga, zamoljeni su da to ponovo učine.
Izbori za studentske parlamente jako su značajni, jer po Zakonu o studentskom organizovanju, u stručnim organima visokoškolske ustanove i njihovim telima, studenti čine 20 odsto članova, što znači da je toliko i njihovo učešće u radu nastavno-naučnog veća fakulteta.

ChatGPT ima mogućnost da izmeni pravopisne greške i slova koja nedostaju. Sramota je da ovako nakaradan tekst bude novinski članak…