Milićević: Vučić obećao, Kragujevac izneverio – nema besplatnih udžbenika!

Politika
  • Uoči početka nove školske godine, učenici osnovnih i srednjih škola u Kragujevcu ponovo ostaju bez besplatnih udžbenika, što znači da obećanje predsednika Aleksandra Vučica da će „dati sve od sebe da već od septembra imamo besplatne udžbenike u Srbiji“ nije ispunjeno, naglašava Ivana Milićević.

Ivana Milićević, predsednica Resornog odbora za obrazovanje Stranka slobode i pravde,  Kragujevac

„Stranka slobode i pravde već godinama ukazuje na ovaj problem i zahteva od gradskih vlasti da u budžetu obezbede sredstva za udžbenike, jer novca za to ima. Dok su troškovi izgradnje Gradske tržnice za pet godina uvećani sa 2,5 na čak 10 miliona evra, sredstva za obrazovanje nisu izdvojena. To jasno pokazuje da obrazovanje, nažalost, nije među prioritetima gradske vlasti.

Gradonačelniče Dašiću, većniče Aleksiću, da li planirate da u budžetu za sledeću godinu izdvojite sredstva za besplatne udžbenike ili će učenici i dalje morati sami da se snalaze u postojećim uslovima? Imajući u vidu da  predsednik Republike Aleksandar Vučić sam nije ispunio obećanje, taj zadatak je ipak poverio vama i podsećamo vas da ga izvršite za dobrobit svih naših učenika i njihovih roditelja.“

Tagovi:

2 thoughts on “Milićević: Vučić obećao, Kragujevac izneverio – nema besplatnih udžbenika!

  1. Naravno da obrazovanje nije prioritet ,ni gradske ni republičke vlasti. Polovina državnog vrha i najviših funkcionera,pa do lokalnih podguznih muva , ,su kupili diplome i plagirali doktorate….dovoljno je da na početku svake rečenice izgovore „zahvaljujući našem predsedniku AV „, a na kraju ,da 3 puta uzviknu Aco Srbineeeee…. Iiiiiiii…???? PA ŠTA ! Šta ćete sad ?????

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.