MONARHISTI – Pokret za Kraljevinu Srbiju koju čini POKS i devet patriotskih udruženja saopštio je da najoštrije osuđuje prekomernu upotrebu sile nad građanima koji su sinoć protestovali ispred zgrade Pokrajinske vlade u Novom Sadu.
Kopredsednik MONARHISTA i narodni poslanik Dušan Radosavljević izjavio je da je postupanje policije prema demonstrantima bilo „nedopustivo brutalno“, ističući da su među povređenima bili žene, deca i bivši đak generacije Jovine gimnazije kome je, kako je naveo, „policija raskrvarila nos udarcem štita“.
- Time je režim Aleksandra Vučića poslao jasnu poruku da su najbolji i najuspešniji nepoželjni u našoj državi, rekao je Radosavljević, ocenjujući da je incident pokazatelj „nervoze u redovima režima“.
Predsednik POKS, Vladimir Jelić je pružio snažnu podršku Dijani Hrka u odluci da prekine sa štrajkom glađu, naglasivši da je njena borba za pravdu „primer hrabrosti i istrajnosti“.
- Ona je izabrala život i nastavak borbe za slobodnu Srbiju, svesna da režim koji nema ni malo ljudskosti u sebi, njena smrt ne bi pogodila, dodao je Jelić.
MONARHISTI poručuju da će nastaviti da traže punu odgovornost svih koji su, kako tvrde, naredili i sproveli prekomernu silu nad građanima.

