Izvor: SRCE

SRCE: Novi napad na prostorije SRCE u Aranđelovcu pred lokalne izbore, huligani pokušali da odvale metalne rešetke sa prozora i vrata 

Politika
  • Samo dva dana nakon sramnog lepljenja uvredljivih plakata na prostorije stranke, kukavički napadi na Srbija centar (SRCE) u Aranđelovcu poprimili su oblike otvorenog fizičkog nasilja. Grupa huligana danas je pokušala da nasilno upadne u naše prostorije pokušavajući da odvali zaštitne rešetke sa protora i vrata, dok su svoj bes iskalili cepajući predizborne plakate Srbija centra i ujedinjene aranđelovačke opozicije. Tom prilikom snimljen ja automobil kojim su se odvezli, navodi SRCE Aranđelovac čije saopštenje prenosimo:

„Ovaj brutalni pokušaj provale nije ništa drugo do izraz čiste panike lokalnih moćnika koji osećaju da im tlo pod nogama izmiče. Kada im je ponestalo argumenata pred predstojeće lokalne izbore, počeli su da rade ono što najbolje znaju – da lome, vređaju i zastrašuju. Ovim činom je jasno poručeno da u Aranđelovcu više ne postoji sigurnost za bilo koga ko misli svojom glavom i ko se usuđuje da se suprotstavi režimu. Poručujemo inspiratorima i izvršiocima ovih napada da je nasilje simbol njihove slabosti i da svaki pocepani plakat i svaki pokušaj fizičkog nasrtaja nam samo daje dodatni motiv da oslobodimo Aranđelovac od mraka u koji ste ga gurnuli.

Srbija centar (SRCE) Aranđelovac zahteva od nadležnih organa da hitno identifikuju počinioce koji su se usudili da uništavaju tuđu imovinu. Ukoliko reakcija izostane, smatraćemo da je policija direktan saučesnik u pokušaju zastrašivanja opozicionih aktivista i građana Aranđelovca. Bitka za slobodan Aranđelovac je počela i nikakvi huligani je ne mogu zaustaviti.“

Tagovi:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.