Dok policija i Žandarmerija tuku i hapse građane i studente na protestima, „neopaženo“ im prolazi situacija od subote uveče u Bujanovcu, gde su pripadnici albanske nacionalne manjine pucnjima iz vatrenog oružja slavili pobedu reprezentacije Albanije nad Srbijom, i to pred pripadnicima policije, a o svemu tome postoje video snimci.
Srbija centar (SRCE) pita ministra unutrašnjih poslova Ivicu Dačića i direktora policije generala Dragana Vasiljevića zašto se o tome ne oglašavaju i u čijem interesu je da to kriju? Kad znaju u glavu koliko je učesnika studentskih i građanskih protesta bilo u prethodnim mesecima, zašto je oko Bujanovca „muk“?
MUP je za vikend saopštio da je kod jednog lica nađen nelegalni pištolj „Bereta“ sa šest metaka i izbrisanim fabričkim brojem. Da li je bilo i koliko nelegalnog oružja, javno pokazanog i upotrebljenog u subotu uveče u Bujanovcu, nema saopštenja.
Dačić i MUP se ne oglašavaju – da li to znači da oni prećutno priznaju da nemaju kontrolu nad Bujanovcem i Preševom?

