Prenosimo saoštenje Stranke slobode i pravde Kraljevo, koja osuđuje napad na narodnog poslanika Peđu Mitrovića.
„Stranka slobode i pravde najoštrije osuđuje brutalni napad na našeg narodnog poslanika Peđu Mitrovića, koji se dogodio noćas ispred Ministarstva spoljnih poslova u Beogradu.
Poslanik Mitrović je napadnut od strane nepoznatih lica metalnim šipkama, dok je telefonom snimao nasilnike i kriminalce koji su tukli građane okupljene na mirnom protestu. Napad se dogodio pred očima javnosti, na svega nekoliko metara od institucije koja bi trebalo da simbolizuje ugled i dostojanstvo države.
Ovaj gnusni čin još jednom potvrđuje da živimo u zemlji u kojoj vlada nasilje, bezakonje i politički motivisani obračuni, a institucije umesto da štite građane – štite kriminalce. Pitanje koje večeras postavljamo vlastima glasi: Ko je naredio napad? Ko štiti počinioce?
Poručujemo da nas strah neće ućutkati. Nastavićemo da govorimo istinu i da se borimo za slobodnu Srbiju u kojoj niko neće biti prebijan zbog svojih političkih stavova ili zato što drži telefon i snima nepravdu.
Zahtevamo da se počinioci hitno pronađu i procesuiraju, a odgovorni za njihovo delovanje privedu pravdi. Svaki pokušaj zastrašivanja naići će na još odlučniji otpor građana.
Ovo je napad na svakog slobodnog čoveka u Srbiji.“

