Takmičari Šumadija karate dođoa ostvarili su izvanredne rezultate na dva uzastopna takmičenja – Super ligi STKF u Vrnjačkoj Banji i Nakayama kupu, održanom u sportskoj sali Druge kragujevačke gimnazije 5. oktobra 2025. godine.
Ove godine klub je po prvi put bio domaćin Nakayama kupa i, prema ocenama prisutnih, u potpunosti opravdao ulogu uspešnog organizatora. Na turniru je učestvovalo 23 kluba i oko 400 takmičara, a ekipu domaćina činilo je 32 sportista Šumadija karate dođoa, koji su osvojili ukupno 136 medalja, čime je klub zauzeo prvo mesto u generalnom plasmanu.
Na Super ligi STKF, koja je održana dan ranije, takmičari Mina Mitrović, Bogdana Terzić i Matija Mladenović osvojili su ukupno sedam medalja. Na Nakayama kupu posebno su se istakle Hana Filipović, Bogdana Terzić i Lara Ibrovac, koje su svojim nastupima zaslužile posebne pohvale. Za mnoge članove kluba ovo je bilo prvo takmičenje u borbama, dok su iskusniji pokazali visok nivo forme.
Nakon Nakayama kupa, od 20. do 26. oktobra deset najboljih takmičara kluba predstavljaće Srbiju na ITKF Prvenstvu Evrope u tradicionalnom karateu u Kraljevu. Reprezentaciju Šumadija karate dođoa činiće: Olivera Petković, Mina Mitrović, Hana Filipović, Tihana Aleksić, Bogdana Terzić, Matija Mladenović, Anđela Jovanović, Lara Ibrovac, Boris Čakarević i Marina Rajić.
Šumadija karate dođo osnovan je 28. juna 2017. godine i danas broji oko 50 članova. Klub je uputio poziv za upis novih članova, a besplatni probni treninzi održavaju se svakog radnog dana od 19:00 časova.


