Crveni savladali Pazar

Grad Košarka Sport

Košarkaši Radničkog su u 17. kolu Košarkaške lige Srbije pobedili Novi Pazar rezultatom 99:87.

Pred oko hiljadu navijača i simpatizera koji su napravili sjajnu atmosferu, Kragujevčani su, uz dosta muke, stigli do 10. trijumfa u sezoni.

Pazarci su se sjajno borili svih 40 minuta, čak i imali kontrolu meča sve do polovine druge četvrtine kada su imali maksimalnih +7 (23:30) na svom kontu. Međutim, domaćin nije imao nameru da razočara svoju publiku i serijom 14:3 potpuno preokreće rezultat (37:33). Od tog momenta oba tima igraju sa puno oscilacija. Radnički nikako nije uspevao da se odlepi jer su uporni Pazarci svaki put anulirali bilo kakvu prednost domaćina. Domaćin je na poluvremenu imao 4, a na kraju trećeg perioda 3 poena viška. Na startu poslednjih 10 minuta igre, Crveni su bili rešeni da već tada otklone dilemu oko pobednika meča. Još jedna  serija od 10:3 je donela prvu dvocifrenu prednost domaćinu (79:69) od koje se gosti do kraja meča nisu oporavili.

Plej Novog Pazara, Jerome Green, je odigrao fantastičnu utakmicu u kojoj je upisao 35 poena, 5 asistencija i po 3 skoka i ukradene lopte. Kapiten gostiju Altin Islamović je postigao 18, Luka Vasić 12, a Lamont Boyd 11 poena.

U ekipi Radničkog, novo pojačanje, Kobe Webster je upisao 8 poena na svom debiju i pokazao da će biti od velike pomoći kragujevačkom prvoligašu. Iskusni Uroš Nikolić i Milić Blagojević su sa 14 odnosno 13 poena u velikoj meri doprineli pobedi svog tima. Pavle Nikolić je odigrao svoj najbolji meč u hali Jezero upisavši 12 poena i 5 skokova.

Tray Croft je bio „slabiji nego inače“ sa 12 poena, 9 asistencija i 5 skokova. Ipak, titulu MVPa utakmice odnosi Lamont West sa 21 poenom i 8 skokova. Svojim zakucavanjima i energijom tokom celog meča podizao je publiku na noge a saigračima podizao samopouzdanje.

U narednom 18. kolu Radnički  ide u Sombor, na susret sa ekipiom  “Joker” .