„Divostin” dao čak osam golova Dobrači, „Kragujevac” pobedio u gostima a „Stanovo” kod kuće

Fudbal Grad Sport

U 8. kolu Druge gradske lige, ekipa FK „Kragujevca” je kao gost savladala rezultatom 0:4 ekipu „21.Oktobra”.

– Posle prvih 45 minuta i sjajnih odbrana našeg golmana Boškovića, na pauzu se otišlo sačuvanih mreža. Naši momci su zaigrali puno bolje u drugom delu i odneli sva tri boda golovima Đorđevića u 48. i 86. minutu, Dašića u 60. minutu i Đurđevića u 76. minutu. Zahvaljujemo se domaćinu na fer i korektnoj borbi. Idemo dalje, do novih pobeda. Napred Kragujevac, osokoljeni su novoosvojenim bodovima iz tabora „Kragujevčana”.

Suvereni prvak ovog ranga takmičenja „Divostin” savladao je na domaćem terenu s ačak 8:1 poslednjepalsiranu „Dobraču”. FK „Stanovo” je sa 2:0 pobedilo „Žeželj”, a „Jadran” sa 2:0 „Ćavu”.

Jedini meč 8. kola Druge gradske fudbalske lige koji je završen nerešeno 1:1 je utakmica između cvetojevačkog „Seljaka” i „Bagremara”.

FK „Divostin” je prvi na tabeli sa 21 bodom i gol razlikom plus 17, drugo je „Stanovo” sa dva boda manje. Treće i četvrto mesto dele „Žeželj” (+15) i „Jadran” (+4). Na petom mestu je „Kragujevac” sa 13 bodova a na šestom „Seljak” iz Cvetojevca sa dva boda manje. Sedmo i osmo mesto dele „Ćava” i „21. oktobar”. Pretposlednji je „Bagremar” sa pet bodova i poslednja „Dobrača” koja je još uvek bez bodova i minus 40 negavtivnom gol razlikom.

U narednom, 9. kolu Druge gradske fudbalske lige, u nedelju 24. oktobra sastaju se: „Kragujevac” – „Divostin”, „Bagremar” – „21. oktobar”, „Žeželj” – „Seljak” Cvetojevac, „Ćava” – „Stanovo” i „Dobrača” – „Jadran”. Utakmica na košutnjačkoj „Jazbini” tradicionalno počinje u 11 sati a sve ostale u 15 časova.