Fudbal Grad Sport

Da nedelja, za nama, poslednji dan oktobra, što se fudbala tiče, ne ostane u sećanju samo po „Zvezdi” i divljanju njenih pristaša, pobrinuli su se akteri nadaleko čuvene i rado praćene Druge gradske fudbalske lige.

Posle 10. kola, ovog ranga takmičenja, pobedom nad „Jadranom” kod kuće od 1:0 FK „Divostin” je sačuvao prvo mesto. Čestitamo.

„Stanovo” je na gostovanju poslednjoj „Dobrači” trijumfovalo sa 1:9.

– Potpuna kontrola nad igrom u ovoj utakmici na strani FK „Stanovo”. O tome svedoči i rezultat koji je postignut. Niz od devet pogodaka započeo je Tomašević sa ukupno četiri postignuta gola, a na taj, nadovezao se niz Ničećeva tri pogotka ali i ništa manje značajni golovi Pavlovića i Milovanovića, raportiraju iz P.R. službe „Stanovljanaca”. Lepo.

I FK „Kragujevac” pobedom od 0:4 na uvek nezgodnom terenu u „Bagremaru” polako sve više liči na sebe. Golove za gostujuće „Kragujevčane” postigli su: Vladica Dašić (11. minut), Milan Đurđević (39.), samo minut kasnije Vladimir Glavinić, da bi pred sam kraj utakmice (u 85. minutu) konačan rezultat postavio Aleksa Ilić. Galantno.

U preostale dve utakmice 10. kola Druge gradske fudbalske lige „Ćava” je pobedila cvetojevačkog „Seljaka” sa 4:1 a rezultatom 4:4 „Žeželj” i „21. oktobar” su podelili bodove.

Prvi na tabeli je „Divostin” sa 27 bodova a sa dva boda manje primaklo im se „Stanovo”. „Žeželj” je treći sa 20 bodova, „Jadran” četvrti sa 19 a FK „Kragujevac” peti, na sredini tabele sa 16 bodova. Šesto i sedmo mesto dele „Seljak” iz Cvetojevca i „21. oktobar” sa 11 bodova a sa bodom manje je „Ćava” na osmom mestu. Pretposlednji, deveti je „Bagremar” sa pet bodova i poslednja, još uvek bez boda „Dobrača” sa minus gol razlikom od 55 komada.

Naredno kolo, prestižne Druge gradske fudbalske lige igra se u nedelju 6. novembra. Na svojoj „Jazbini” FK „Kragujevac” dočekuje „Žeželj” a „Seljak” iz Cvetojevca poslednjeg na tabeli „Dobraču”. Ove dve utakmice igraju se od 11 sati a ostala tri meča od 14 časova. U njima će se sastati: „Stanovo” – „Jadran”, „Bagremar” – „Divostin” i „21. oktobar” – „Ćava”.

Dakle, igraće se fudbal i posle „Zvezde”.

1 thoughts on “„Divostin” i dalje prvi pobedom nad „Jadranom”, „Stanovo” na gostovanju „Dobrači” uručilo devet komada a „Kragujevac” četvorku „Bagremaru”

1. U početku veoma zanimljiva liga postaje sve izvesnija.
    Za viši rang i Prvu gradsku ligu su reklo bi se glavni kandidati FK Divostin i FK Stanovo, dva tima koja su najviše pokazala kako igrački, tako i organizaciono u prvom delu šampionata, dok „primorci“ iz FK Jadrana čekaju svoju šansu iz prikrajka.
    Dok su Žeželj, Ćava, Cvetojevac, 21.oktobar i Kragujevac u istoj klasi i za koplje bolji od već vidjenih u trećem rangu ekipa Dobrače i Bagremara, za koje je neizvestan nastavak takmičenja na proleće.