Stamatović

Druga liga Kragujevca: Golovi padali na 12,5 minuta!

Fudbal Grad Sport

Poznato je da šumadijski momci imaju koje čulo više kada je fudbal u pitanju, ipak – posle ovakvog izdanja Druge gradske lige postavlja se pitanje otkuda ovoliko umeća i kako uopšte izgleda fudbal na višem nivou? Kroz kolo u kome je tek jedna utakmica bila završena nerešenim rezultatom, ’najdosadnija’ odigrana sa tri gola razlike, a dve sa po devet golova u zbiru – vodi vas Glas Šumadije.

Jadran – Azbest 1927 (7:2)

Milovana Čađenovića, trenera ekipe Jadrana pitali smo za viđenje neobičnog raspleta drugog kola:

• Druga gradska liga godinama važi za jednu od najefikasnijih. Nije u pitanju slabija odbrana, već potenciranje ofanzivne igre. Taj pogled na rezultate govori da je u pitanju kvalitetno takmičenje – smatra on.
Delić atmosfere sa utakmice

Nakon ubedljivog poraza za protivničku ekipu Čađenović je imao samo reči hvale i ohrabrenja:

• Rezultat od 7:2 nije sasvim realan. Rekao bih da se momci jednostavno nisu snašli. Izgubili su u prvom kolu sa tri gola razlike pa su u utakmicu ušli sa više respekta. Sa druge strane mi smo imali tri igrača koja su nam nedostajala u prethodnom kolu i baš jedan od njih – Luka Milosavljević, postigao je het-trik. U prvih sedamnaest minuta postigli smo tri gola i to ih je slomilo.

Čađenović smatra i da Stragarcima pripada najmanje sredina tabele, pošto je u pitanju ekipa sa dobrim trenerom i kvalitetnim igračkim kadrom, koji su u prethodnom periodu pokazali šta mogu zajedno.

21. Oktobar – Hajduk Jovanovac (3:6)

U najavi kola jasno smo ukazali na to šta se očekuje od ove utakmice, ali devet golova na stadionu 21. Oktobra zateklo nas je i same. O goleadi koja se zbila u Erdogliji u ime domaćina razgovarali smo sa Milomirom Varagićem, a u ime gostujuće ekipe sa Vladimirom Vuletovićem.

Izlazak igrača na teren
  • Krenula je ekipa Hajduka ofanzivno od samog starta, kaže Vuletović – dok se ekipa 21. Oktobra opredelila za odbranu i kontranapade. Jedan takav urodio je plodom i domaćoj ekipi donosi vođstvo od 1:0, ali Hajduk nastavlja sa ofanzivom i dobrom igrom uzbro preokreće rezultat.

Zatim se dešava ono što nas navodi da se zapitamo u čemu je razlika između profesionalnog i niželigaškog fudbala: Igrač 21. Oktobra, Milenko Mijatović, sa razdaljine od oko 30m poravnava rezultat pogotkom koji je Vuletović, ne libeći se da iskaže poštovanje prema protivniku, nazvao evrogolom. Rezultat je 2:2!

Igrači Hajduka u proslavi sa svojim navijačima

Kada su svi očekivali da će upravo to biti rezultat kojim će se otići na odmor, nisu delili mišljenje Jovanovčana – koji uvećavaju rezultat u svoju korist za velikih 2:3.

Izgleda da je upravo to i bio prelomni momenat utakmice, pošto je ekipa Hajduka već početkom drugog poluvremena brzim golom dodatno uvećala prednost, a u periodu otvorene igre na koju je primorala domaće, postiže još dva pogotka. Za to vreme, 21. Oktobar ubedljivi poraz uspeo je da ublaži na 3:6.

Vuletović smatra da je njihov tim bio superiorniji od prvog minuta, kao i da se ni u jednom trenutku utakmice nije postavljalo pitanje pobednika.

Žeželj – Kragujevac (0:6)

Loše je ove sezone startovao Žeželj i ako tako nastavi, čini se da neće biti dovoljno skalpova za sve protivnike. Vreme je da se, ako ni o čemu drugom, počne razmišljati o prvom golu, a kroz dugo prvenstvo zatim i o borbi za opstanak, koja se nameće kao cilj. Bilo je, ipak, nesreće u rasporedu za ekipu iz Donje Sabante, da u prethodnom kolu bude raspoređena protiv ekipe Mladosti, koja se već sada može pohvaliti gol razlikom od 9:0, a u drugom protiv ekipe Kragujevca, koja se takođe nameće kao lider u Drugoj gradskoj ligi.

Svesni su, međutim, iz FK Žeželj svojih problema, ali nakon ovakavog rezultata jednako je važno pružiti ruku pobedniku i reći „svaka čast!”.

Fudbaleri ekipe ‘Kragujevca’ u Donjoj Sabanti

Nakon ubedljive pobede ’Kragujevčana’ sa Glasom Šumadije svoje utiske podelila je PR kluba, Nevena Pavlović:

• Praćeni savetima trenera Pavlovića, momci su u ovaj meč ušli hladne glave i na „Jazbinu” doneli važne bodove. Odlični šutevi Stamatovića i mladog Šapića gledaocima su nagovestili uzbudljiv meč, a već u 12. minutu na radost gostujućih navijača Šapić pogađa mrežu Donjosabanćana – uvodi nas naša sagovornica u tok utakmice.

Nije se dugo čekao ni drugi pogodak. Povratnik u ekipu Kragujevca, iskusni Bata Božović u 17. minutu iz penala prednost uvećava na 0:2, a već nakon šest minuta, Đorđević – povratnik u tim, postiže i treći gol na ovom susretu.

‘Panjenka’ Bate Božovića

Nisu navijači stigli ni da se poraduju, a uigrani dvojac: Šapić – Stamatović, prevario je domaću odbranu za četiri gola razlike u prvom poluvremenu!

Ni ovaj rezultat nije izazvao zasićenje kod ’Kragujevčana’, pa su i u nastavku utakmice nastavili sa demonstracijom fudbalskog umeća. Već čuveni dvojac, koji je zakopao nade domaćih, veštim kombinovanjem u 48. i 69. minutu doveo je do het-trika Stamatovića.

Het-trik tandem: (sleva nadesno) Stamatović i Šapić

Čitavim putem iz Donje Sabante orilo se: Kragujevac oleeee! – kaže za Glas Šumadije Nevena Pavlović.

Borac (D) – Mladost (P) (0:3)

Bilo bi nepravedno u kiši golova zapostaviti i duel koji se odigrao između ekipa iz Drenovca i Pajazitova. Očigledno je da se Borac ne snalazi najbolje u periodu tranzicije, a ukoliko želi da se uključi u trku za pozicije u gornjem delu tabele, moraće da poradi na gorućem pitanju – treneru.

Za razliku od utakmice sa Krčmarcima, kada je za obavljanje defanzivnih zadataka bio dovoljan individualni kvalitet, u ovoj utakmici neostajalo je organizovanosti i to se najbolje videlo u drugom poluvremenu, kada nisu izostala ni isključenja.

Pozdrav igrača

Iako rezultat tako ne govori, Željko Rakić, trener Mladosti iz Pajazitova kaže da je u pitanju bila izuzetno tvrda i teška utakmica:

• Bilo je naročito tvrdo u prvom poluvremenu, koje se završilo bez golova. Kada smo u drugom poluvremenu otvorili igru, sve je postalo lakše – ali onda su počeli da ’pljušte’ crveni kartoni: dva za ekipu domaćih i jedan za goste.

Rakić kaže da je u pitanju kolo za neobično mnogo golova, ali razliku od 9:0 nakon samo dva nastupa ne smatra iznenađujućom:

• Momci se bore. Strpljivi su i uporni. Cilj nam je da se vratimo u Prvu gradsku ligu, gde nam je i mesto – jasan je naš sagovornik.

Ćava – Šumadinac KG (3:3)

Jedina utakmica sa nerešenim rezultatom odigrana je na stadionu u Velikom Polju, a utiske sa ovog susreta za Glas Šumadije izneo je Marko Jakovljević iz FK Ćava:

• Odlična utakmica. Dobra igra naše ekipe. Lepo smo istrčali i sasvim zasluženo i poveli. Imali smo preko deset udaraca ka golu do rezultata od 1:0. Šumadinac je izjednačio iz prvog šuta na gol, dok je drugi gol postignut iz očiglednog ofsajda – smatra on.
Stadion „Miroslav Vranić – Fišer”
  • U drugom poluvremenu ekipa je krenula agresivnije, pa golovima Markovića i Čolovića uspeva da preokrene rezultat na 3:2, ali u 75. minutu dolazi do pada koncentracije i gost je uspeva da izjednači – svestan je Jakovljević propuštene prilike.

On kaže da je iza Ćave tvrda, dinamična i borbena utakmica protiv jedne iskusne ekipe koja je došla do tri boda, iako je rasplet mogao biti suprotan.

*Za konačni ishod ove utakmice od presudnog značaja mogla bi biti odluka disciplinske komisije po prigovoru domaćina na legitimaciju jednog od gostujućih igrača, te bi rezultat mogao biti preinačen u službenih 3:0 u korist domaće ekipe.

Tekst je realizovan sredstvima iz budžeta grada Kragujevca. Stavovi izneti u podržanom medijskom programu nužno ne izražavaju stavove grada Kragujevca koji je dodelio sredstva