Ekonomac trijumfom počeo sezonu

Fudbal Grad Sport

Igrači Ekonomca bili su uspešni u premijernoj utakmici Prve futsal lige Srbije, u kojoj su na parketu hale „Jezero“ savladali Palež iz Obrenovca sa 5:3 (3:3). Viđena je dostva „tvrda“ i borbena igra sa obe strane, koja je podsetila na duel ovih rivala iz prethodne sezone. Znali su u kragujevačkom timu da će se gosti, fizički dosta snažniji i iskusniji, u najvećoj meri opredeliti za igru sa golmanom Roksićem u polju, koja stvara probleme svim ekipama.

Nepun minut od početka meča bio je dovoljan igračima Paleža da dođu do vođstva, koje im je doneo Denić. Ipak, na izjednačenje se nije dugo čekalo, povratnik u redove Ekonomca  Aleksić je sa nekih 12 metara bio precizan posle odličnog proigravanja Marinkovića, 1:1, bilo je u četvrtom minutu. Do nove prednosti Obrenovčani su došli posle kornera i nesmotrenosti u odbrani Kragujevčana, a u strelce se upisao Pavličević. Rezultat je poravnat sredinom poluvremena, posle kardinalne greške golmana gostiju Roksića, što je znao da iskoristi Marinković. Tokom 19.minuta viđena su još dva pogotka, najpre je Stojčevski doveo Ekonomac u vođstvo, ali se na odmor otišlo sa nerešenih, 3:3, pošto se u strelce na drugoj strani po drugi put upisao Denić.

Najtrofejniji srpski klub svih vremena je drugi deo počeo učestalim napadima i šansama pred golom Paleža. Do nove promene rezultata došđlo je u 36.minutu, drugi put mrežu gostiju zatresao je Stojčevski, da bi vrlo brzo i golman Milenković uspeo da pogodi nebranjeni gol gostiju, koji su sa igračem više u polju nastojali da se vrate u meč. Ostalo je na kraju 5:3, teška, ali zaslužena pobeda tima Ekonomca, kome mnogi prognoziraju visoke domete u tekućoj sezoni, a takođe i šampionski tron u bliskoj budućnosti.

• Nije bilo nimalo lako osvojiti sva tri boda u duelu sa jako neugodnom ekipom Paleža. Svakako da mi imamo kvalitetniji tim, ali Obrenovčani godinama igraju u ovom sastavu, često nastupaju na turnirima tokom takmičarskih pauza, gaje taj stil igre sa petoricom igrača, vrlo je teško nositi se sa njima. Sa druge strane mi još uvek nismo dosegli maksimalan nivo forme, ostvarili smo ovu pobedu u najvećoj meri zbog sjajne atmosfere koju imamo u timu i najvažnije je da smo prvenstvo „otvorili“ sa tri boda. Zahvalio bih se na podršci sa tribina i jednom fantastičnom ambijentu, tako da mislim da je moj povratak u klub u koji sam ponikao u ovom trenutku bio pravi potez, istakao je Ninoslav Aleksić, jedan od najzapaženijih pojedinaca meča.

Palež je takođe imao gromoglasnu podršku u „Jezeru“ od strane oko 50-ak svojih pristalica, koje bodre svoje ljubimce na svim gostovanjima. Dugo su odolevali izabranici trenera Zorana Žigića, popularnog Mikija Kapela napadima domaćeg tima, a znali su da budu i neugodni na polovini Ekonomca. Sigurno je da Obrenovčani u svojoj debitantskoj sezoni u društvu najboljih neće biti lak rival niti jednom od rivala, čak ni onima koji važe za favorite za ostvarenje visokog plasmana.

Ekonomac je pobedom obeležio povratak u najviši takmičarski rang, posle jednogodišnjeg drugoligaškog statusa. Borbenosti, želje, volje i borbe nije manjkalo u prvoj utakmici, a čini se da  prave igre mogu se očekivati u nastavku sezone kada se u]e u normalan takmičarski ritam. Zbog priprema reprezentacije Srbije sledi pauza do 23. septembra (Hala „Šumice“ – 20.00 časova), kada će se kragujevački klub sastati sa Beogradskim FON-om u utakmici drugog kola nacionalnog šampionata.

Inače, selektor srpskog nacionalnog tima, Dejan Majes, je za predstojeće aktivnosti uvrstio četvoricu igrača Ekonomca, Kristijana Vasića, Andreju Stojčevskog, Lazara Marinkovića i Ninoslava Aleksića. „Orlove“ s početka oktobra očekuje prvi meč kvalifikacija za Svetsko prvenstvo sa selekcijom Norveške u gostima, dok će u novembru rival u Šapcu biti selekcija Francuske.

Ekonomac – Palež 5:3 (3:3)

Sportska hala: „Jezero“. Gledalaca: 500. Sudije: Jović i Grujić (obojica iz Niša). Strelci: 0:1 Denić u prvom, 1:1 Aleksić u 4, 1:2 Pavličević u 7, 2:2 Marinković u 10, 3:2 Stojčevski u 19, 3:3 Denić u 19, 4:3 Stojčevski u 36. i 5:3 Milenković u 37.minutu. Žuti karzoni: Vasić (Ekonomac), S.Grujičić, Pavličević, Jevtić (Palež). Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 8(5-3), Palež 11(6-5).

EKONOMAC: MILENKOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, TOMIĆ, ALEKSIĆ, Đurović, Rakić, Milivojević, Marinković, Stojčevski, Nedeljković, Stojanović, Rajić, Ćirka. Trener: Vidan Bojović.

PALEŽ: ROKSIĆ, STEFANOVIĆ, JEVTIĆ, DENIĆ, S.GRUJIČIĆ, Janićijević, Đ.Petrović, Perišić, Ž.Grujičić, J.Petrović, Stojković, Pavličević. Trener: Zoran Žigić.

Piše: Ivan Pavlović