FUTSAL: Dobro izdanje Ekonomca uprkos porazu

Fudbal Sport

Prvo kolo u elitnoj futsal ligi Srbije donelo je i duel finalista plej – ofa iz prošle sezone, a pobeda, ovoga puta rezultatom 2:1, pripala je aktuelnom šampionu, ekipi Loznice, dok su uprkos porazu igrači Ekonomca, bez petorice prvotimaca, ostavili dosta dobar utisak.

Sticajem raznoraznih okolnosti finalisti plej ofa iz prošle sezone nastupili su u ne kompletnim sastavima u odnosu na igrački kadar koji poseduju. Kragujevčani su poveli posle nepuna tri minuta, akciju je počeo Tadić, a iz blizine završio je Marko Stojanović –  0:1.  Domaći su pokušali da uzvrate preko Brazilaca, najpre je šutirao Luiz Fernando, a potom i De Souza, ali do izjednačenja nije došlo. Ekonomac, predvođen srčanim Rnićem se dobro i pokretljivo branio i vrebao priliku za kontranapdima. Ipak, na ulasku u deveti minut, sevnula je levica Vasića i lopta je završila putanju ispod prečke –  1:1. Loznica je do vođstva mogla u dva navrata tokom 15.minuta, oba puta neprecizan je bio Radovanović, kome je potom i sjajni Đurović skinuo “zicer”. Na drugoj strani Tadić je šutirao pored gola. Zaustavio je golman Ekonomca i nezgodan udarac Avramovića, da bi Milivojević pogodio stativu Vulićevog gola.

Aktuelni šampion je poveo na samom početku drugog dela, Vasić je posle kornera još jednom zatresao mrežu svog dojučerašnjeg kluba i time kako se ispostavilo postavio konačan rezultat. Ubrzo zatim, Tadić je još jednom kreirao priliku Marku Stojanoviću, a ta akcija ovoga puta nije rezultirala golom. Pokušao je i Aleksa Stojanović, lopta je otišla pored gola. Igrao se 32.minut, kada je Todorić uzdrmao stativu, a odbijenu loptu Đurović refleksnom reakcijom prihvatio u naručje. Na nešto manje od pet minuta pre kraja, krenuo je opasan napad Ekonomca u trenucima kada je na parketu ostao da leži Radovanović, ali je Marko Stojanović fer i viteški zastao i loptu izbacio izvan igre čime je zadobio aplauze cele hale. Međutim, povratna reakcija domaćina nije  bila baš najadekvatnija i izazvala je verbalna prepucavanja dve “klupe”. Sa igračem više umesto golmana krenuo je Ekonomac u poslednji napad na meču, Milivojević je bio neprecizan i bodovi su ostali u Lagatoru.

U sledećem kolu, Ekonomac će na parketu Sportske hale “Jezero”, u sibotu od 21.00 čas, odmeriti snage sa niškim Vinter sportom, posle čega će uslediti dvonedeljna pauza u prvenstvu.

Loznica grad 2018 – Ekonomac 2:1 (1:1)

LOZNICA. – SC “Lagator”. Gledalaca: 300. Sudije: Rabrenović i Aleksić (obojica iz Beograda). Strelci: 0:1 M.Stojanović u 3, 1:1 Vasić u 9, 2:1 Vasić u 21.minutu. Žuti kartoni: Radovanović (Loznica), Rnić, A.Stojanović, Tadić (Ekonomac). Nagomilavanje prekršaja: Loznica 9(4-5), Ekonomac 8(4-4).

LOZNICA GRAD 2018: VULIĆ, VASIĆ, TODORIĆ, RADOVANOVIĆ, ROSIĆ, Jovanović, Nikolić, Rakić, Avramović, Pavlović, Đorđić, Luis Fernando, De Souza. Trener: Ivan Božović.

EKONOMAC: ĐUROVIĆ, MILIVOJEVIĆ, RNIĆ, NEDELJKOVIĆ, M.STOJANOVIĆ, Milenković, Dedinac, Pecić, Digić, A.Stojanović, Marinković, Tadić. Trener: Vidan Bojović.

Piše: Ivan Pavlović