FUTSAL: Poraz Ekonomca u prvoj utakmici finala plej – ofa

Fudbal Sport

Kragujevački Ekonomac poražen je u prvoj utakmici finalne serije pleja – ofa Prve futsal lige od akteulnog prvaka Loznice sa 5:2. Bio je to susret u kome su Lozničani na krilima fantastičnog golmana Jakova Vulića došli do vođstva u seriji, koja se igra na tri pobede kako bi se dobio prvak i učesnik UEFA Lige šampiona. Pogotovu u prvom poluvremenu, Ekonomac je stvorio veliki broj prilika, pri čemu je već viđenu loptu u mreži Vulić spšrečavao da tamo i završi. Sa druge strane kragujevački tim i kada je postizao golove dozvoljavao je da vrlo brzo i relativno lako rival uzvrati istom merom.

U uvodnom delu utakmice, Ekonomac je, posle nepuna četiri minuta, došao do vođstva, kada se posle kornera iz neposredne bliznine u strelce upisao Tomić. Ali koliko već u sledećem napadu, Loznica je uspela da izjednači, Čavez je prošao po levoj strani i prizemnim udarcem matirao Milanovića. Umesto da preko Ćirke iz dve vezane i više nego povoljne prilike povede, ponovo su Lozničani bili ti koji su slavili, ovoga puta u strelce se upisao De Souza. Da ni sreća neće biti saveznik Ekonomcu, videlo se sredinom poluvremena, kada je Pavlović postogao izuzetno efektan pogodak, verovatno iznenadivši i samog sebe, kada je iz gotovo „mrtvog ugla“ pogosio suprotini gornji ugao, tako da se sa vođstvom domaćih od 3:1 otišlo na odmor.

Početka drugog dela aktuelni prvak je imao šanse da svoju prednost učini još ubedljivijom preko Vukadnovića, Avramovića i Perića, ali je lopta prvo završila i njihovoj mreži. Lepo izvedenu akciju Simić je završio smanjenjem rezultata, na nešto više od 13 minuta pre kraja meča. Međutim, u preostalom periodu, Loznica je postigla još dva gola, preko Čaveza i Avramovića, potvrdivši startnu pobedu u doigravanju za titulu prvaka.

Novi meč igraće se u sredu od 20.00 časova ponovo u hali „Lagator“, dok će se u nedelju serija preseliti u Kragujevac.

Loznica grad 2018 – Ekonomac 5:2 (3:1)

Sportska hala: „Lagator“. Gledalaca: 400. Sudije: Panić i Rabrenović (obojica iz Beograda). Strelci: 0:1 Tomić u 4, 1:1 Čavez u 4, 2:1 De Souza u 6, 3:1 Pavlović u 10, 3:2 Simić u 27, 4:2 Čavez u 29, 5:2 Avramović u 32.minutu. Žuti kartoni: Aleksić, Marinković (Ekonomac). Nagomilavanje prekršaja: Loznica 7(4-3), Ekonomac 6(2-4).

LOZNICA: VULIĆ, KOCIĆ, PAVLOVIĆ, ČAVEZ, DE SOUZA, Nikolić, Perić, Vukadinović, Ristanović, Rakić, Milovac, Avramović, Đorđić, Taborda.

EKONOMAC: MILANOVIĆ, ALEKSIĆ, VASIĆ, MARINKOVIĆ, DIGIĆ, Milenković, Stojčevski, Stojanović, Ćirka, Rajić, Simić, Tomić.

Piše: Ivan Pavlović