Fudbal Grad Sport

Ovog vikenda igrane su utakmice petog kola Druge gradske lige.

U nedelju su odigrane utakmice

Kragujevac – Šumadinac KG (1:3)

Prvi gol je zabeležen u 30. minutu za ekipu Šumadinca, domaćin je nakon samo 9 minuta igre izjednačio, ali gostujuća ekipa je postigla još dva gola u drugom poluvremenu i FK Kragujevac je pobeđen na svom terenu.

Azbest 1927 – Ćava (3:1)

FK Ćava je dan pre utakmice na svojim profilima na društvenim mrežama izjavio da očekuju pobedu i ta tri boda, ali izgleda da su „istrčali pred rudu.“ Strelci za FK Azbest bili su Đorđe Maksimović, Luka Radosavljević i Zoran Rajić, a za Ćavu Ivan Galjak. Stragarci su poslednja dva gola postigli u kontranapadima.

21. Oktobar – Jadran (0:3):

21. Oktobar je u nedelju igrao bez pet standardnih igrača, ali, kako i sami kažu, to ne umanjuje zasluženu pobedu Jadrana. Sva tri gola ova utakmica je ugledala tek u drugom poluvremenu

U subotu je odigrana utakmice Vodojaža – Žeželj (3:3)

U prvom poluvremenu ekipa Vodojaže dala je 2 gola i u drugom poluvremenu povela 3:0. Ekipa Žeželja je „zaređala“ tri gola u poslednja pola sata i time dovela do izjednačenja.

Hajduk Jovanovac – Borac (D) (2:0)

Prvoplasirani Hajduk Jovanovac ugostio je FK Borac iz Drenovca, ekipu koja je u prethodnom prvenstvu ispala iz Prve gradske lige. Oba gola Jovanovac je dao u poslednja tri minuta utakmice, odnosno Veljović u 88, a Đorić u 90. minutu.

Sada se Hajduk Jovanovac nalazi na vrhu liste sa 15 bodova.

Piše: Anica Manojlović