Ima li kraja crnoj seriji?

Trinaesti poraz Radničkog u sezoni ne bi bio toliko opasan da nije pretrpljen od direktnog konkurenta u borbi za opstanak. Tamiš je uspeo u samoj završnici da napravi preokret i zabeleži veoma važnu pobedu. Pančevci su slavili rezultatom 73:77 (18:19, 17:24, 23:13, 15:21).

Crveni su imali imperativ pobede u meču 24. kola Košarkaške lige Srbije. Izjednačena igra je viđena u prvoj četvrtini koju gosti rešavaju u svoju korist minimalnom prednošću. U drugom periodu, Tamiš preuzima inicijativu i mnogo boljim rešenjima u napadu od Kragujevčana, stvara prednost od 8 poena na isteku 20. minuta igre.

Veliki povratak Radničkog i preokret je obeležio treću četvrtinu. Iskusni Marko Ilić i Marko Đerasimović vode svoj tim do izjednačenja, a Filip Dumić i Ivan Nedeljković do prednosti od 4 poena razlike. U poslednjoj sekundi treće deonice Marko Šinik je poenima prepolovio prednost Radničkog i na poslednju pauzu se otišlo sa rezultatom 58:56. Dobrom odbranom i još boljim napadom domaći stiču 6 poena viška u 33. minutu meča. I kada su svi posetioci u SBB hali Jezero pomislili da je pobeda blizu, usledio je kontra udar Pančevaca koji uspevaju da povedu sa pola koša prednosti na ulasku u poslednja 4 minuta igre. Smenjivale su se ekipe u vođstvu sve do poslednjeg minuta. Radnički ne pronalazi dobra rešenja u napadu, a gosti sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja rešavaju meč u svoju korist i tim trijumfom prilaze Radničkom na pobedu zaostatka.

U ekipi Tamiša se svako ko je ulazio u igru, upisao u strelce. Najbolji među njima je bio Marko Šinik sa 17 poena, dok je Patrick Hardy postigao 13. Kod Kragujevčana, najbolji je bio Marko Đerasimović sa 21 poenom i 5 skokova. Filip Dumić je upisao 15 poena, a kapiten Raško Katić 14 poena, 12 asistencija i 8 skokova. u narednom 25. kolu, Radnički dočekuje Slogu iz Kraljeva u sredu 2. marta sa početkom u 18 časova.