Još jedan poraz u nizu

Košarka Sport

Košarkaši Radničkog su poraženi na gostovanju u Zemunu. Mladost je bilo bolja od Kragujevčana, rezultatom 102:94(24:20, 30:19, 22:27, 26:28).

Ni „šok terapija“, dovođenjem novog trenera, nije urodila plodom. Upisan je novi poraz, dvanaesti, u Košarkaškoj ligi Srbije. Crveni su sada u opasnoj zoni, dva mesta iznad zone ispadanja. Poveo je Radnički 6:0, a zatim i 8:2, ali je vrlo brzo dozvolio Zemuncima da se vrate u igru koji su preokrenuli rezultat u prvoj četvrtini i do kraja iste stekli 4 poena viška. Škripalo je u odbrani Kragujevčana koji nisu uspeli da zaustave nalet Mladosti. Tokom drugog dela igre, domaći su uvećavali svoju prednost do maksimalnih +16 u 16. minutu igre. Na poluvremenu je bilo „ogromih“ 15 poena prednosti za izabranike trenera Jakovljevića.

Domaći sastav odlično otvara i treću četvrtinu i brzo stiže do 22 poena prednosti čime je donekle i pokrenuo Kragujevčane koji nakon tajm auta pronalaze svoju igru i stižu na pristojin -7 u 30. minutu meča. Mladost ipak na isteku deonice postiže trojku i zadržava dvocifrenu prednost pred poslednjih 10 minuta igre. Radnički nošen dobrom igrom iz treće, ulazi odlično u četvrtu četvrtinu i sve vreme preti domaćoj ekipi. Sredinom perioda, Kragujevčani prilaze na pola koša zaostatka i kada je „zamirisao“ preokret, Mladost serijom od 9:2 rešava pitanje pobednika i nanosi novi poraz Radničkom.

Otis Livingston sa 25, Andrija Bojić sa 24 i Shane Gibson sa 21 poenom su bili najbolji u zemunskom prvoligašu. Marko Đerasimović je odigrao najbolju utakmicu u sezoni sa postignutih 27 poena. Kapiten Raško Katić je ostvario dabl-dabl učinak od 22 poena i 11 skokova uz 8 asistencija, dok je Filip Dumić zabeležio 24 poena i 5 asistencija. U narednom kolu u subotu 26. februara, Crveni dočekuju Tamiš u svojoj SBB Hali Jezero u meču u kojem nemaju pravo na poraz. Utakmica počinje u 17.45 časova.