Košarkaši Radničkog nastavili žetvu, borbeni Piroćanci položili oružje u SBB Jezeru

Košarkaši Radničkog nastavili su svoj trijumfalni pohod ka povratku u Košarkašku
koja je uprkos velikoj borbenosti koju je prikazala na parketu kragujevačkog SBB
domaćinom – 97:87 (29:19, 23:25, 21:15, 24:28).

Mada su tokom svih četrdeset minuta igre držali Piroćance na rezultatskoj
odstupnici, Šumadinci su usled blagog opuštanja u poslednja dva minuta utakmice
doveli u pitanje maltene već izvestan trijumf. Na kraju je ipak izbegnuta drama u SBB
Jezeru, budući da su košarkaši Radničkog sa linije penala osigurali nova dva boda.
Odlično su Kragujevčani otvorili utakmicu i već na polovini uvodne deonice stigli
nadomak dvocifrenog vođstva (17:8). Piroćanci su pokušavali da ublaže zaostatak,
ali im je malo toga polazilo od ruke u ovom periodu igre. Radnički je u finišu prve
četvrtine konačno prešao prag jednocifrenog vođstva (27:17), da bi zahvaljujući
sjajnoj odbrani na startu druge deonice dogurao do maksimalnih 18 poena prednosti
(37:19).

Koliko je dobro funkcionisala defanziva kragujevačkog tima u ovom periodu
utakmice, možda najbolje svedoči podatak da je košarkašima Pirota trebalo skoro
četiri minuta da dođu do prvih poena u ovoj deonici. Uspeli su gosti da pronađu
napadački ritam u poslednjih pet minuta druge četvrtine, pa su tako do odlaska na
veliki odmor uspeli da istope dvocifreni „minus“ – 52:44.
Radnički početkom treće četvrtine vraća dvocifreno vođstvo (54:44), ali ne zadugo,
budući da su se gosti na krilima raspoloženog Đonlića ubrzo spustili na „minus 6“
(59:53). Nalet Piroćanaca presekla je trojka kapitena Radničkog Marka
Đerasimovića, na koju su se nadovezali poeni Milića Blagojevića i Mihaila
Jovičića za seriju Kragujevčana od 7:0 i osetnih 13 poena razlike u 27. minutu
utakmice (66:53). U samom finišu ove deonice razigrao se i centar kragujevačkog
tima Mihailo Todorović, čija su četiri vezana poena dovela Šumadince do „plus 15“
(72:57).

Održavali su domaći dvocifrenu prednost sve do sredine poslednjeg kvartala, kada
su gosti posle još jedne trojke sjajnog Đonlića prišli na sedam poena zaostatka
(79:72). Prazan hod Šumadinaca prekinuli su večeras veoma zapaženi Đorđe
Milosavljević i Milić Blagojević, koji serijom od pet vezanih poena odvode domaći
tim na nešto lagodnijih „plus 12“ (84:72). Nisu borbeni Piroćanci imali nameru da se
predaju, ponovo su uspeli da istope dvocifreni zaostatak, da bi nepun minut pre kraja
utakmice razliku sveli na samo dva poseda lopte (89:83), ali su Kragujevčani uspešno odoleli i poenima Milosavljevića, Jovičića i Milivojevića sa linije penala osigurali su treći trijumf u plej-ofu.

Najistaknutiji pojedinci u kragujevačkom timu bili su Đorđe Milosavljević sa 26 i
Milić Blagojević sa 20 postignutih poena. Zapažene partije pružili su i imenjaci,
Mihailo Todorović i Mihailo Jovičić, koji su postigli po 13 poena, s tim što je
organizator igre Radničkog dodao i 14 asistencija za svoj drugi „dabl-dabl“ u plej-ofu.
Nikola Đonlić bio je ubedljivo najraspoloženiji pojedinac u gostujućem sastavu sa
27 postignutih poena. Miloš Vukićević je ubacio 16, Dušan Filipović 14, a Pavle
Stepanović 10 poena, uz isto toliko skokova.
Pet kola pre završetka nadmetanja u plej-ofu Druge muške lige Srbije, košarkaši
Radničkog zauzimaju čelno mesto na tabeli sa učinkom 8-1.
Kragujevčane sada očekuju dva uzastopna gostovanja, najpre ekipi Radnika u
Surdulici, a potom i beogradskom Slodesu, koga su deklasirali na startu plej-ofa u