„Kragujevac” potonuo u „Jadranu”, „Stanovo” bolje od „21. oktobra” – Gosti obeležili 5. kolo Druge gradske lige

Fudbal Grad Sport

Završeno je i kompletno 5. kolo Druge gradske fudbalske lige, za koje se, jezikom sportskih reportera može reći da su ga obeležile gostujuće ekipe. „Divostin” je pobedio „Seljaka” u Cvetojevcu, „Kragujevac” izgubio na svojoj „Jazbini” od „Jadrana” a „Stanovo” trijumfovalo u gostima kod „21. oktobra”.

Pa, da počnemo od početka, utakmica koje su odigrane u 11 sati.

Gosti su odneli sva tri boda sa košutnjačke „Jazbine”, FK „Jadran” je opet trijumfovao (nedavno, i u Kupu) nad FK „Kragujevcom”  rezultatom 4:3. Ljubitelji fudbala uživali su u pravom fudbalskom spektaklu i goleadi koja je prikazana na današnjem susretu. Golove za domaći tim postigli su Vojislav Đukić u 23. minutu, a dvostruki strelac je bio Predrag Živadinović u 67. i 95. minutu. Ipak to nije bilo dovoljno za pobedu nad „Jadranom” za koju su pogotke postigli: (po dva puta) Luka Milosavjević (34. i 90. minut) i Branislav Tanasijević (54. i 79. minut).

– Čestitamo ekipi „Jadrana” na sasvim zasluženoj pobedi i zahvaljujemo se na fer i korektnoj borbi, sportski i drugarski su korektni iz menadžmenta FK „Kragujevca”, poručujući svojim igračima i brojnim navijačima: „Momci glavu gore, idemo dalje ka novim pobedama!”. Samo napred.

U istom, prepodnevnom terminu na vrućem terenu u Cvetojevcu „Divostin” je sa 1:0 savladao domaćeg „Seljaka” i ovom pobedom u gostima posle 5. kola zauzeo je čelo tabele sa 12 bodova. Čestitamo.

Pobedom u gostima danas može da se pohvali i FK „Stanovo 1941” suvereni prošlosezonski osvajač Treće lige koi se dobro snalazi i u novom, višem rangu takmičenja. „Stanovo” je zabeležilo značajnu pobedu rezultatom 3:1 nad ekipom FK „21. oktobar”. Golove za FK „Stanovljance” su postigli: Prodanović, Pavlović i Novčić.

– Ekipa koje nastavlja da niže uspehe i koja sa novim pojačanjima odaje utisak pravog tima na terenu, skromni su i nenametljivi iz informatvnog pula FK „Stanova”, najavljujući naredni susret, doskorašnji derbi beton lige, sa FK „Kragujevcom”, kako oni kažu „našim prijateljima” dodajući „a, kakav će ishod tog meča biti ostaje da vidimo”. Videćemo. Puno sreće.

U ostalim susretima 5. kola Druge gradske fudbalske lige, domaći su pobedili u utakmicama: „Bagremar” – „Dobraču” sa 4:2 i sa 4:0 „Žeželj” – „Ćavu”. Posle pet kola na tabeli je prvi „Divostin” sa 12 bodova, drugo mesto zauzeo je posle današnjeg poraza FK „Kragujevac” sa 10 bodova (i gol razlikom plus 14) a isti broj bodova imaju trećeplasirani „Žeželj”, četvrto „Stanovo 1941” i peti „Jadran”. U sredini tabele su „Seljak” iz Cvetojevca, šesti i sedmi „21. oktobar” sa šest bodova, a na začelju sa četiri boda osma „Ćava” i deveti „Bagremar”. Na dnu tabele sa nula bodova i gol razlikom od minus 24 je „Dobrača”.

Naredno, 6. kolo, sve gledanije Druge gradske fudbalske lige igra se u subotu i nedelju, 2. i 3. oktobra. Prvog dana od 15 sati, prošlogodišnji derbi FK „Stanovo” VS FK „Kragujevca”. U nedelju u 11 sati FK „Seljak” iz Cvetojevca dočekuje „21. oktobar”. Tog dana, od 15 sati odigraće se mečevi: „Divostin” – „Ćava”, „Dobrača” – „Žeželj” i „Jadran” – „Bagremar”. Fudbalska magija se nastavlja.