Na tabeli Druge gradske lige vodi Hajduk Jovanovac (VIDEO)

Grad Sport

U nedelju je odigrano šesto kolo Druge gradske lige, koje je opravdalo očekivanja zanimljivim utakmicama.

Žeželj – 21. oktobar (3:3)

FK 21. oktobar

Domaćini su poveli 2:0, a oba gola je dao Nikola Trajković posle prekida, kako gosti kažu „bukvalno na nabačenu loptu iz auta.“ U drugom poluvremenu gosti su preokrenuli rezultat i u periodu 10–15 minuta dali tri gola. Žeželj ponovo nakon prekida daje gol, nakon čega je rezultat izjednačen i ostaje konačan 3:3.

Borac (D) – Vodojaža (4:2)

Iako je Borac iz Drenovca ostvario ubedljivu pobedu nad gostujućom ekipom, do samog kraja se nije znao ishod. Utakmica je bila korektna, „pravo nadigravanje“. Rezultat je neko vreme ostao na 2:2, a onda je domaćin dao golove u 84. i 88. minutu.

Ćava – Hajduk Jovanovac (3:6)

FK Ćava

Gost je prvi gol dao već u petom minutu. Prvo poluvreme se završilo rezultatom 1:3. Obe ekipe su bile borbene do samog kraja, ali Hajduk je odneo pobedu. Ekipa iz Velikog Polja ne krije nezadovoljstvo suđenjem. Nezadovoljna Ćava je, s druge strane, u prvih petnaest minuta prošla nekažnjeno sa prekršajima dostojnim crvenog kartona.

Šumadinac KG – Azbest 1927 (3:1)

Odigrana je kvalitetna, otvorena ustakmica, sa dosta golova i još više šansi, koje su domaćini bolje iskoristili. Već do 20. minuta FK Šumadinac KG vodio je 2:0. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 2:1. Treći gol domaćin daje iz penala, nakon čega su gosti svoj penal protraćili i rezultat se ipak ne menja.

Mladost (P) – Kragujevac (3:1)

FK Kragujevac

FK Kragujevac se nije snašao na postavku domaće ekipe, stoga je utakmica bila vrlo izvesna. U 25. minutu gostujuća ekipa je dala svoj jedini, ali impresivan gol loptom koja se odbila od stativu. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 2:1.

Nakon izvanrednog kola, na vrhu tabele još uvek se nalazi Hajduk Jovanovac sa 18 bodova, dok Mladost pokušava da isprati sa 15.