Odbojkaši Radničkog dominantnom igrom došli do pobede

Odbojkaši Radničkog su u devetom kolu BPŠ Superlige sigurnom igrom savladali na svom parketu ekipu Takova iz Gornjeg Milanovca maksimalnim rezultatom 3:0 i tako pokazali da se vraćaju na pobednički kolosek. Nakon nekompletnog kola, Kragujevčani zauzimaju drugo mesto na tabeli sa osvojenih 19 bodova, 4 manje od prvoplasirane Vojvodine.

Nakon rezultatskog egala na samom startu meča, Radnički dolazi do prve značajnije prednosti 5:2, a zatim Ristić blokom poentira za 10:6 i prvi tajm aut gostiju, koji im nije doneo ništa dobrog u igri, pa u sredini seta beležimo prednost domaćih 14:8, a stručni štab Takova poseže i za drugim minutom odmora. Prednost Kragujevčana je i dalje rasla, dobrim servisom Kovač dovodi svoj tim do 20:12, kapiten Blagojević i do plus 9 (23:14), a tačku na prvi set stavlja Ristić za krajnjih 25:15 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Milanovčani su drugi deo igre započeli bolje na krilima raspucanog Bruneta i pri rezultatu 2:5, trener Brđović poziva minut odmora koji je samo trenutno urodio plodom jer njegov tim smanjuje na 5:6, no pomenuti Brunet i njegovi saigrači nisu spuštali nogu sa gasa i u središnici seta pri rezultatu 9:14 domaćin odlazi na još jedan tajm aut koji je ovog puta urodio plodom, pa Goić blokom smanjuje na minus 2 (13:15). U daljem toku seta kvalitetnija ekipa Radničkog je došla do svoje igre, izjednačila na 17:17 i 19:19, Ristić po prvi put u ovom delu igre dovodi svoj tim u vođstvo (23:22), što ne ispuštaju do samog kraja kada Petrović as servisom rešava drugi set rezultatom 25:23.

Dobar otpor favorizovanom Radničkom, igrači Takova su preneli i na start trećeg seta, kada imaju prednost 2:4, koju domaćin brzo anulira i dolazi do 6:4 i prvog tajm auta gostiju. Nakon perioda dobre igre, Kovač blokom dovodi Radnički do 11:7. Stručni štab gostiju poziva drugi minut odmora u nadi da može doći do preokreta, no sve je ostalo na nadi. Proradio je blok Kragujevčana, prvo Boharev za 15:9, pa zatim Kovač za 18:11 i kraj je bio na vidiku. Uz blago opuštanje domaćina, Takovo spušta na minus 3 (21:18) no minut odmora Radničkog donosi seriju 4:0 nakon toga, koju završava Ristić za 25:18 i nova 3 boda na kontu šumadijskog superligaša.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Ristić sa 14 i Blagojević sa 12osvojenih poena, dok su kod odbojkaša iz Gornjeg Milanovca najuspešniji bili Brunet sa 21 i Krstić sa 7.