Petarda „Kragujevca” u Košutnjaku „Žeželju”, prvak „Divostin” sedmicu u Bagremaru, „Stanovo” kod kuće potpilo „Jadran” – završen jesenji deo Druge gradske lige

Fudbal Grad Sport

Završene su sve utakmice 11. kola (poslednjeg, jesenjeg) kultne Druge gradske fudbalske lige. Prvak „Divostin” savladao je u gostima „Bagremar” sa 7:1, „Stanovo” kao domaćin sa 2:0 „jadran”, „Seljak” iz „Cvetojevca” poslednjeplasiranu „Dobraču” sa 5:0 a „Ćava” sa 2:1 u gostima „21. oktobar”.

Osvedočeni ljubimci kragujevačke publike FK „Kragujevac” sa 5:0 pobedili su na stadionu „Jazbina” u Košutnjaku „Žeželj”.

Naravno da nije izostalo ni ushićeno saopštenje koje kao i uvek, na radost svih ljubitelja fudbala prenosimo integralno:

„U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva, naši momci su savladali ekipu Žeželja rezultatom 5:0. Domaću publiku prvi je obradovao Vojislav Đukić preciznim udarcem u 10. minutu sa ivice šesnaesterca. Sa rezultatom 1:0 otišlo se na poluvreme.

U nastavku utakmice kapiten Miljan Đukić je povisio sjajnim lob udarcem na 2:0 u 56. minutu. Sam kraj utakmice obeležila su još tri gola u gostujućoj mreži. Prvo Jeremić u 81. minutu, zatim Đurđević u 82. minutu sjajnim prodorom, da bi konačnih 5:0 postavio sjajni Gračanac u 84. minutu i tako krunisao sjajnu igru.

Našim momcima čestitke na zalaganju i pobedi, kao i publici koja nas je bodrila sve vreme. Ekipi Žeželja se zahvaljujemo na fer i korektnoj borbi.

Do proleća i nastavka prvenstva, svi u glas – ’Napred Kragujevac’”, završavaju „Kragujevčani” saopštenje za javnost i jesenji deo prvenstva.

Neprikosnoveni „Divostin” je prvi deo prvenstva završio prvi na tabeli sa 30 bodova, dva manje ima „Stanovo” a treći je „Žeželj” sa 20 kojima se posle današnje pobede primakao „Kragujevac” četvoropalsirani sa 19 bodova, isto koliko ima i „Jadran” na petom mestu sa slabijom gol razlikom. Šesti je cvetojevački „Seljak” sa 14, sedma „Ćava” sa 13 i osmi „21. oktobar” sa 11 bodova. Na pretposlednjem, devetom mestu je „Bagremar” sa pet bodova i poslednja, deseta „Dobrača” koja u 11. kola jesenjeg dela prvenstva nije osvojila ni jedan boda i negativnom gol razlikom od minus 61 gola.

Nastavak prvenstva omiljene Druge gradske fudbalske lige je na proleće 26. i 27. marta kada će publika ponovo moći da uživa u bravurama majstora fudbalske igre. Do tada – zasluženi odmor, oporavak i okrepa.