Podela bodova u Jezeru

Rukometašice Radničkog su u devetnaestom  kolu Arkus lige za žene nakon neizvesne utakmice sa puno preokreta, remizirale sa ekipom Mladosti iz Nove Pazove rezultatom 33:33, poluvreme 14:17 i tako i dalje zadržale šansu da se nađu u plej ofu. Nakon ove runde takmičenja, Kragujevčanke se i dalje nalaze na petom mestu sa osvojenih 20 bodova, 2 manje od četvrtoplasirane Naise.

U meč su oba rivala ušla sa nešto manje koncentracije u oba pravca, tako da se na prvi gol čekalo 3 minuta. Igralo se gol za gol do 7. minuta i rezultata 3:3, kada gošće odlaze na 2 gola prednosti (3:5,8.min), koju održavaju jedno vreme a pogotkom Bulatovićeve 13. minutu dolaze i do osetnih 3 prednosti (5:8). Škripalo je u odbrani Radničkog, a iz loše defanzive ni napad nije funkcionisao kako treba. U 17. minutu Bjelak iz kontranapada smanjuje na 8:9 i taman kad se činilo da će domaće igračice ući u seriju usledio je hladan tuš. Razigrale su se Pazovljanke, sve im je išlo od ruke u tim trenucima i u 23. minutu na semaforu je stajalo velikih 5 razlike za gošće (10:15), koje su imale šansu i za plus 6, no nakon odbrane Gordane Petković, Kragujevčanke konsoliduju redove, poboljšavaju procenat i na veliki odmor odlaze sa podnošljivih 3 minusa na svom kontu (14:17).

Na samom startu drugog dela ekipa Mladosti ponovo dolazi do plus 5 (14:19), a nedugo zatim i 15:20. To vođstvo je bilo signal za domaće rukometašice da se probude. Zaigrale su angažovano u fazi odbrane, u svom stilu, što im je dalo mogućnosti da se razmahnu u napadu i u 39. minutu preko Bjelakove dolaze nasamo gol zaostatka(19:20). Samo minut kasnije Ksenija Petrović poravnava rezultat (22:22), no iskusne gošće se nisu predale i nakon samo 3 minuta ponovo imaju 2 gola prednosti (22:24). Uložile su veliki napor Kragujevčanke, koji se konačno isplatio u 48. minutu kada golom iz prodora Jovane Stoiljković dolaze do vođstva (27:26), a odmah zatim Bjelak iz kontranapada dovodi svoj tim i do 2 gola viška (28:26). Prvu veliku priliku da se odvoje na plus 3 i odvedu utakmicu u mirnije vode, domaće rukometašice ne koriste u 52. minutu pri rezultatu 29:27, kada gostujući čuvar mreže Gajićeva skida šut iz kontranapada. Održavao je Radnički 1 do 2 gola prednosti a onda ne koristi ni drugu izvanrednu priliku za vođstvo od 3 gola razlike kod prednosti 32:30, kada nakon ukradene lopte ne koristi kontranapad. Iskusne igračice Mladosti su znale da iskoriste poklon, tako da se u poslednji minut ušlo njihovom prednosšću (32:33,60.min), a za osvajanje boda se potrudila Helena Inđić pogotkom iz prodora sa zvukom sirene za konačnih 33:33.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Teodora Veličković sa 10 i Ajlin Bjelak  sa 9 pogodaka,dok su kod gošći prednjačile Jelena Bulatović sa11 i Milica Kojčić sa 8postignutih golova.

Igrač utakmice : Marija Kojčić ( Mladost)

RK Radnički –ŽRK Mladost : 33:33 (14:17)

Kragujevac: SBB hala Jezero. Gledalaca : 150
Sudije: Nikola Musić, Stevan Đurašinović
Sedmerci: Radnički 7 (4), Mladost 4 (4)
Isključenja: Radnički 10 min, Mladost 14 min

Radnički : J.Pojužina, Veličković 10, Bjelak 9, Andrić, Blagojević , Stoiljković 4, Mikić , K.Petrović 4, T.Petrović , Inđić 5, Petković 1 (12 odbrana), Ranković, Todorović .

Mladost :  Maksić, Glušica 6, Potkonjak 1, Dragosavljević 1, Bulatović 11, Milosavljević, Lukić, Šašić, Gajić (9 odbrana), Stanojević, Milica Kojčić 8, Knežević 2, Bubanja, M.Kojčić 5.

Radnički očekuje završni turnir kupa Srbije, gde će u polufinalu izaći na megdan ekipi Jagodine u subotu 9.aprila u Kraljevu.