Poraz Radničkog u meču za bronzu

Društvo Sport

Nakon prošlogodišnjeg osvajanja Regionalne lige, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca ostali su bez medalje u tom takmičenju u ovoj sezoni, pošto su u meču za bronzu poraženi od dubrovačkog Juga, na „fajnal-foru“ na Novom Beogradu, rezultatom 18:15.

Bila je jasno vidljiva velika iscrpljenost i emotivna ispražnjenost igrača Radničkog posle polufinalnog poraza od Novog Beograda prethodnog dana.

Dubrovčani su poveli iz prvog napada, preko Mara Jokovića, ali su Kragujevčani odmah preokrenuli golovima Alekse Ukropine i Josipa Vrlića (2:1). Međutim, ispostavilo se da je to bilo njihovo jedino vođstvo na utakmici. Jug je odmah vratio prednost na svoj konto, nakon čega se igralo gol za gol, ali samo do kraja prvog perioda (5:4).

Druga četvrtina bila je ključna. Radnički je doživeo pad u igri, tokom kog je pomalo diskutabilno ostao i bez jednog od najboljih igrača, Miloša Ćuka, a hrvatski predstavnik je sve to iskoristio i stekao ključnu prednost od šest golova na poluvremenu (11:5).

Šumadinci su se potom donekle vratili u ritam, na kraju prišli na „minus tri“, ali više od toga nisu mogli.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Grk Stilijanos Agriropulos sa pet golova i Maro Joković sa četiri, dok se na drugoj strani centar Josip Vrlić takođe u strelce upisao četiri puta.

Radnički se sada okreće završnici ligaškog dela Lige šampiona i duelu sa liderom na tabeli, ekipom Breše, u subotu, u Italiji.

Radnički – Jug 15:18 (4:5, 1:6, 5:6, 5:1)

BEOGRAD – Bazen: „11. april“. Sudije: Veselin Mišković i Božo Đurašković.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 2, Janković 1, Ćuk, Krug 1, Ukropina 3, Pljevančić 2, Toholj, Miličić, Lukić 1, Vrlić 4, Todorovski, Radulović. Trener: Uroš Stevanović.

JUG: Popadić, Vukojević, Fatović 2, Burđelez, Joković 4, Papanastasiu 2, Tomasović 1, Argiropulos 5, Kržić, Kakaris 2, Benić, Žuvela 2, Jurišić, Zvono. Trener: Vjekoslav Kobešćak.