Radnički preokretom do trijumfa u Kostolcu

Rukometaši Radničkog su u utakmici 13. kola plej ofa Arkus lige nakon sjajne igre u drugom delu utakmice, savladali ekipu Rudara u Kostolcu rezultatom 34:26, poluvreme 13:16. Nakon ovog kola Kragujevčani se nalaze na deobi četvrtog mesta sa ekipom Dinama iz Pančeva sa osvojenih 15 bodova.

Igrači Radničkog su put Kostolca krenuli čvrsto rešeni da prekinu niz lošijih rezultata i trijumfom se vrate na pobednički kolosek i borbu za sam vrh tabele. Domaćin koji je poznat kao ekipa koja najbolje partije pruža na domaćem terenu je bolje otvorio meč i u 5. minutu imao vođstvo 3:1. Radnički se vraća u igru i dolazi do izjednačenja (3:3, 8.min), no Rudar ponovo dolazi do prednosti (6:3, 11.min). Sigurnom i odličnom igrom domaći igrači održavaju prednost od 3 do 4 gola duži vremenski period, a u 24. minutu pogotkom Murine prvi put imaju i plus 5 (13:8, 24.min). Nakon minuta odmora šefa struke gostiju Teodorovića, Šumadinci stabilizuju igru, smanjuju prednost domaćih, ali za kratko jer Kostolčani ponovo imaju najveće vođstvo (15:10, 28.min). Do kraja prvog dela igre Radnički uspeva da smanji zaostatak na podnošljivih minus 3 pogotkom večeras izuzetno golgeterski raspoloženog Barudžića za krajnjih 16:13.

Krenuli su odlučnije rukometaši Radničkog početkom drugog dela igre i preko Barudžića nakon nepunih 5 minuta igre smanjuju rezultat na minus 1 (17:16, 35.min). Povećali su agresivnost u odbrani Kragujevčani, raširili odbranu domaćih, pokazavši sve ono što ih je krasilo ove sezone, no dugo vremena im je trebalo da dođu do izjednačenja i prelome utakmicu. Žilava ekipa domaćina je dugo pružala otpor, no gostujući igrači konačno poravnavaju rezultat pogotkom Petrovića 23:23, 43.min), a odmah zatim nakon startnog, dolaze i do vođstva preko kapitena Prodanovića (23:24, 44.min). Od tog trenutka kao da je pao kamen sa srca gostima, koji lepršavom i efikasnom igrom za samo 5 minuta dolaze do plus 4 (24:28, 49.min) i već u tim trenucima se nazirao konačni pobednik. Kragujevčanima je sve krenulo od ruke, naplatili su trud tokom tri četvrtine utakmice i do isteka 60. minuta sigurnom igrom povećali prednost do konačnih 28:34 i time ostali u igri za visok plasman.

U redovima Rudara najefikasniji su bili Adrijan Murina sa 11 i Petar Panić sa 6 pogodaka, dok su kod Kragujevčana najraspoloženiji bili Miloš Barudžić sa13 i Bogdan Utvić sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Miloš Barudžić (Radnički)

RK Rudar – RK Radnički: 28:34 (16:13)

Kostolac: SH “Kostolac”. Gledalaca: 200
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić
Sedmerci: Rudar 3 (2), Radnički 4 (2)
Isključenja: Rudar 2 min, Radnički 4 min

Rudar: Vuković (11 odbrana, sedmerac), Murina 11, Merdović, Jokić, Ristić, Đorđević, Panić 6, Ristić 3, Radovanović (3 odbrane), Stanisavljević 1, Stevović, Dimitrijević 3, Milošević 1, Nedeljkov 2, Tatari 1, Nedeljković.

Radnički: Prodanović 5, Davidović 4, Mutavdžić, S. Đerić, Dobrosavljević, Kasalović 2, D. Petrović, Barudžić 13, Knežević, Utvić 6, Stanojev 1, Maljević 1, Vasiljević, P. Petrović 2, Ivanović, Zlatanović (6 odbrana). Narednog vikenda u derbiju poslednjeg, 14. kola plej-ofa Arkus lige, Radnički će ugostiti ekipu Metaloplastike iz Šapca