Radnički startovao pobedom u Italiji

Društvo Sport

Na startu Grupe E druge runde kvalifikacija za Kup Evrope, koja se igra u italijanskoj Savoni, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca savladali su jednog od konkurenata za plasman u narednu fazu, španski Mediterani, rezultatom 13:9.

Šumadinci su odlično otvorili turnir, pogotkom Nebojše Toholja u prvom napadu, ali je usledio pad u igri, koji su Španci iskoristili i serijom od četiri gola kraj prve četvrtine dočekali sa velikim vođstvom – 4:1.

Međutim, posle kratkog predaha Kragujevčani su se „restartovali“ i vratili u svoj prepoznatljivi ritam, te su posle pogodaka Radulovića i Stanojevića i dva vezana gola Rašovića preokrenuli tri i po minuta pre poluvremena – 5:4. Samo 13 sekundi pre odlaska na veliki odmor španski vaterpolisti prekinuli su seriju rivala preko Alfereza, ali samo na kratko, jer je ostalo dovoljno vremena da Lukić uz zvuk sirene donese Kragujevčanima novo vođstvo – 6:5.

Alferez je doneo izjednačenje Mediteraniju i na startu drugog poluvremena, ali je onda usledila munjevita serija Kragujevčana od pet golova za kapitalno vođstvo (11:6).

Sa tri gola Kragujevčane je pobede predvodio Strahinja Rašović, a pratili su ga Nikola Lukići Marko Radulović sa po dva. Sjajno partiju pružio je i Lazar Dobožanov, koji je uz nekoliko sjajnih intervencija imao i odbranjeni peterac.

U drugom kolu, u subotu od 16.30 časova, vaterpolisti Radničkog igraju sa nemačkim Potsdamom.

Mediterani – Radnički 9:13 (4:1, 1:5, 2:6, 2:1)

SAVONA – Bazen Karlo Zaneli. Bez prisustva publike. Sudije:.

MEDITERANI: Kruz, Puka, Navaro, Hernanedz, Galeev 1, Alferez 3, Barčelo, Vujović, Polonio, Edvards 3, Urzaniki 1, A. Hernandez 1, Garsija. Trener: Martinez.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 3, Stanojević 1, Janković 1, Toholj 1, Krug 1, Ukropina 1, Tanasijević, Pljevančić, Miličić 1, Lukić 2, Radulović 2, Todorovski. Trener: Stevanović.