Remi Radničkog i Čukaričkog na „Čika Dači”

Fudbal Sport

Fudbaleri Radničkog 1923 i Čučaričkog odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) na stadionu „Dača”, u utakmici 6. kola Superlige Srbije.

Meč je loše počeo po domaći tim, jer je kapiten Marko Mirić već u 11. minutu morao van igre zbog povrede. Raspoložnje među domaćima znato se poravilo kada je desetak minuta kasnije Dušan Stoiljković prihvatio centaršut Krajišnika i loptu smestio u mrežu Čukaričkog.

Radnički je u prvom poluvremenu bio bolji rival, a u samom finišu Maksimović je propustio najizgledniju priliku za novi gol.

U drugom delu igralo se uglavnom između dva šesnaesterca. Čukarički do izjednačenja dolazi u 76. minutu, kada je pozajmljeni fudbaler Crvene zvezde, Vladimir Lučić, na sjajan način sebi našao prostor za udarac i odlično šutirao, pa tako doneo bod svom timu.

U narednom kolu Kragujevčani gostuju Javoru u Ivanjici, dok će Čukarički biti slobodan jer je meč protiv Crvene zvezde odložen.

Izvor: Ritam Grada