Fudbal Grad Sport

Upravo su završene sve utakmice 12. kola ultra popularne Treće gradske fudbalske lige.

Lider prvenstva i jesenji prvak ovog ranga takmičenja FK „Stanovo 1941” na svom terenu pobedo je OFK „Bukorovac” rezultatom 1:0. U otežanim vremenskim uslovima i po terenu koji je otežavao igru FK „Stanovo” je zabeležilo još jednu pobedu pogotkom Novčica.

Vrlo borbena utakmica ova dva tima, sa puno šansi i prilika. Prednost je i ovaj put pripala domaćinima koji su još jednom opravdali mesto na tabeli, raportiraju ne bez ponosa iz redova lidera prvenstva.

Pak, burno najavljivani jovanovački derbi pripao je starijem, u ovom slučaju „gostujućem” FK „Hajduku 1936” rezultatom 2:4.

Golove za „domaćina” FU „Jovanovac” (koji je i poveo i to dva puta) postigli su Marković (u 15 minutu) i Gavrilović (u 56. minutu) dok su „hajdučki” raspoloženi strelci bili: Savić (23. minut), Rašković (73. minut), Nikolić (85. minut) i Frangov u poslednjem minutu utakmice.

– Dobili smo derbi na svežinu, trening i uigranost, tradicionalno su više nego skromni i objektivni iz rukovdećih redova pobednika u derbiju.

I na kraju ali ne i najmanje važno ljubimac publike FK „Kragujevac” odigrao je nerešeno 2:2 na gostujućem terenu FK „Kremenca” iz Rogojevca. Kragujevčani su poveli na vrućem gostujućem terenu pogotkom Vukadinovića u 15. minutu ali su domaćini izjednačili i preokrenuli rezultat golovima Petrovića (33. minut) i Pavlovića (43. minut) dok je bod za FK „Kragujevac” i nerešeno „iščupao” Đukić u 67 minutu utakmice.

Prvo mesto na tebeli trenutno zauzima FK „Stanovo”(sa 29 bodova), drugi je FU „Jovanovac” (21), treći FK „Kragujevac” (20), četvrti jovanovački „Hajduk 1936” (12), peti „Kremenac” iz Rogojevca (11) a na začelju OFK „Bukorovac” sa samo sedam bodova. Treća gradska liga nastavlja se sledeće nedelje, 25. aprila.

1 thought on “Rezultati Treće gradske lige – Stanovo „overilo” lidersku poziciju, jovanovački derbi „starijem” Hajduku, FK „Kragujevac” nerešeno