RK Radnički nastavio pobednički niz

Rukometaši Radničkog su u duelu 5. kola plej auta Super rukometne lige savladali na svom parketu ekipu Proletera iz Zrenjanina rezultatom 34:27, poluvreme 17:16 i tako nastavili uspešan niz, što ih čini najuspešnijom ekipom u doigravanju. Kragujevčani se nakon ovog trijumfa trenutno nalaze na deobi drugog mesta sa 25 bodova.

Rukometaši Radničkog su u duel sa Zrenjanincima, koji se grčevito bore za opstanak u elitnom takmičenju, ušli sa velikom željom i motivacijom da nastave uspešan niz dobrih igara i trijumfa u plej autu. No nije sve glatko išlo u prvom delu igre. Nakon izjednačenog starta u kome nijedna ekipa nije stekla rezultatsku prednost, očekivalo se da se Kragujevčani odlepe, no igrači Proletera su pružili snažan otpor i nisu dozvoljavali domaćinu da stvori bilo kakvu pozitivnu razliku. Svih 30 minuta rivali su se smenjivali u međusobnom vođstvu, tako da se na veliki odmor otišlo minimalnom prednošću domaćina 17:16.

Poveo je Radnički na početku drugog poluvremena sa 2 gola razlike, no Proleter je imao odgovor (18:18, 33.min). Od tog trenutka se upalila mašina, večeras u belim dresovima, kragujevačkog superligaša koji serijom 4:0 dolazi do 22:18 u 40. minutu i tako na ulasku u poslednju trećinu duela stavlja na znanje gostima ko se pita za sve na parketu dvorane Jezero. U 43. minutu na semaforu je stajalo plus 5 za domaćina (25:20), koji su nastavili u svom prepoznatljivom, furioznom stilu pa u 55. minutu beležimo i najveću maksimalnu prednost (31:24), što je stručnom štabu Radničkog dalo mogućnost da na teren pošalje mlade igrače sa klupe, koji su uz pomoć par iskusnijih rutinski priveli kraju utakmicu konačnim rezultatom 34:27.

Najefikasniji u redovima kragujevačkog superligaša su bili Miloš Barudžić sa 11, Petar Panić i Stefan Stanojev su dodali po 6 pogodaka, dok su kod gostiju golgeterski prednjačili Aleksa Bukvić i Nikola Lazić sa po 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Stefan Stanojev (Radnički)
RK Radnički – RK Proleter: 34:27 (17:16)
Kragujevac: Hala Jezero. Gledalaca: 300
Sudije: Milenko Alimpić, Zdravko Crnjanski
Sedmerci: Radnički 8 (6), Proleter 5 (3)
Isključenja: Radnički 12 min, Proleter 4 min

Radnički: Đerić (6 odbrana), Veljković, Maljević 1, Veličković, Davidović 2, Mutavdžić 3, Mojsilović, Kasalović 1, Barudžić 11, Utvić, Stanojev 6, Panić 6, Stanojević, Ivanović (4 odbrane), Barjaktarević 6.

Proleter: Ćorović (3 odbrane), Bukvić 6, Meliava 1, Đurašković 2, Ilić, Lazić 6, Sekulić 2, Radisavljević 2, Knežević 1, Breti (6 odbrana), Đorđević, Kovačević, Milošković 2, Došen 2, Živković 3.

Nakon pauze zbog kvalifikacionih utakmica selekcije Srbije sa Španijom, plej aut se nastavlja u sredu 15. maja, kada će Radnički ugostiti ekipu Obilića iz Beograda.